05:44 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Eesti uudised
lühendatud link
63 0 0

Esmaspäeval vabastas Ida Päästekeskus töölt 12 päästjat eesti keele nõuetele mittevastavuse tõttu. Hoolimata võimalustest keelt õppida ei ole see soovitud tulemust saadud, tunnistab Päästeamet.

TALLINN, 3. aprill — Sputnik. Päästeamet on alates 2010 aastast tegelenud vabastatud teenistujate aitamisega eesti keele nõutele vastavusse viimisega. Meedias levivad väited eesti keele õpetajast, kes olevat kaevanud ühe päästja peale ei vasta tõele, teatab Päästeamet.

Päästeameti Ida päästekeskuse juhi Ailar Holzmanni sõnul ei lase Päästeamet oma töötajaid nii kergekäeliselt ära.

Vähene eesti keele oskus piirab tööalast arengut >>

"Oleme üks meeskond ning hoiame üksteist. Paraku on päästja eesti keele oskus seadusest tulenev kohustus, aga mis annab võimaluse minna õppima päästekooli, osaleda täiendkoolitustel ja kursustel, teha koostööd päästesündmuse lahendamisel koostööpartnerite ja abivajajatega, viia läbi ennetustööd, lugeda ja mõista asutusesiseseid töökorralduse regulatsioone, sisekommunikatsiooni teateid ja palju muud," ütles Holzmann.

"Piisaval tasemel keeleoskus peab olema aga inimese enda soov ja tahe ning päästjate vabastamine keelenõuete tõttu näitab seda, et hoolimata võimalustest õppida eesti keelt ei ole see soovitavat tulemust toonud", märkis Holzmann ja lisas, et keeleoskus on oluline vajadus.

"Päästja elukutse on viimastel aastatel oluliselt muutunud. Päästja peamine ülesanne on ühiskonnas tagada turvatunne ja keeleoskusest võib sõltuda inimese elu.

Päästeamet on kaheksa aasta jooksul korraldatud 22 eesti keele kursust Narvas, Sillamäel ja Jõhvis, kus on osalenud kokku 326 päästeteenistujat. Kokku on nende aastate jooksul Päästeamet koolitanud päästjaid kokku summas 70 583 eurot.

2010-2018 aastani on omandanud eesti keele C1 taseme tunnistuse 4 töötajat, B2 taseme tunnistuse 4 töötajat, B1 taseme tunnistuse 23 töötajat ja A2 taseme tunnistuse 9 töötajat.

Selleks, et abistada ja toetada päästjaid eesti keele taseme nõudega vastavusse viimisel, korraldab Päästeamet ka edaspidi eesti keele kursuseid päästjatele, kes soovivad B1 taseme oskust omandada ja tunnevad et vajavad juurde kindlust eesti keeles suhtlemiseks.

Hartman: eestlased ja muukeelsed elavad paralleelühiskondades >>

12 päästja vabastamine neljast päästekomandost ei halvenda päästeteenuse osutamist nendes piirkondades. Päästeametil on kehtestatud nõuded, milline peab olema komandode valvevahetuses päästjate, meeskonnavanemate ja rühmapealike miinimumkoosseis. Kui kehtestatud arvust on valvemeeskond väiksem, siis tuuakse mõnest teisest komandost päästja vajaminevasse komandosse valvesse või kutsutakse vabast vahetusest päästja tööle.

Päästeamet alustab koheselt uute töötajate värbamisega, tööle võtmisega ja õppima saatmisega Väike-Maarja päästekooli. Väike –Maarja päästekoolis alustab järjekordne lend juba 1. septembril.

Seost eesti keele oskuse ja sissetulekute vahel kinnitavad rahvusvahelise täiskasvanute oskuste uuringu (PIAAC) andmed. Kui eesti keelt halvasti oskavad vene koduse keelega inimesed võivad sõltuvalt elukohast teenida kuni 30% vähem sarnase taustaga eesti koduse keelega inimestest, siis keskmise eesti keele oskuse puhul on see erinevus oluliselt väiksem ning hea eesti keele oskusega inimeste palgad ei erine eesti koduse keelega inimeste palgast üheski piirkonnas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu sügisel.

Soome Vabariigi siseminister Kai Mykkänen omistas Helsingis toimunud pidulikul üritusel Päästeameti peadirektor Kuno Tammearule Soome Päästeala Teeneteristi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsi lõpus.

See on suur tunnustus Kuno Tammearule ja kogu Eesti päästevaldkonnale, kuna selle aumärgiga on pea 80 aasta jooksul autasutatud vaid 10 mitte Soome kodanikku.

Linnavõimud taunisid mitte-eestlaste sovetiseerimist Postimehe poolt >>

Soome Päästeteenistuse peadirektori Esko Koskineni sõnul on Eesti ja Soome vaheline koostöö olnud aktiivne ja hästi toimiv. "Kuno Tammearu on arendanud ning süvendanud Eesti ja Soome vahelist koostööd päästealal ning viinud selle inimesele lähemale," sõnas Koskinen.

Tagid:
vallandamine, töö, eesti keel, Ida päästekeskus, päästeamet, Ailar Holzmann, Eesti

Peamised teemad