10:31 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Eesti uudised
lühendatud link
371 0 0

Teispäeva hommikul saabus Tallinna Linnatranspordi AS-i bussiparki keskkriminaalpolitsei, kes pidas kinni neli Tallinna Linnatranspordi ASi töötajat.

TALLINN, 3. aprill — Sputnik. Siseaudititest on eelnevalt tulnud välja mitmeid ebakorrapärasusi, mis on tekitanud küsimusi, märkis Tallinna Linnatranspordi AS-i juhatuse esimees Enno Tamm vahendab Pealinn.

"Selline olukord on väga ebameeldiv ja Tallinna Linnatranspordi AS-i jaoks on iga selline kahtlusevari kurvastav. Teeme oma parima, et seista usalduse ja oma hea nime eest," ütes Tamm.

Tallinna tasuta ühistransport tähistas esimest juubelit >>

Praegu viibib keskkriminaalpolitsei bussipargis ja tegeleb menetlustoimingutega. Teadaolevalt puudutavad menetlustoimingud peamiselt kasutatud busside hankeid mitme aasta jooksul.

Hetkel on kinni peetud juhatuse liige Alar Urm, bussiliiklusteenistuse direktor Andres Herkel, bussiremonditöökodade juht Hannes Erbsen ning bussiremonditöökodade asejuht Jaanus Vink.

Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimees Enno Tamm toonitas, et mitte kedagi ei tohiks enne kohtuotsust, ammugi enne asjaolude selgimist süüdi mõista. Samas mainis ta, et Tallinna Linnatranspordi AS-i siseaudititest on eelnevalt tulnud välja mitmeid ebakorrapärasusi, mis on tekitanud küsimusi. Paraku puudub sisekontrolli käigus õigus ja võimalus teostada menetlustoiminguid.

Tamm osutas, et sisekontrolli tulemuste põhjal jõudis juhatus 28. märtsil järeldusele, et Jaanus Vink tuleb ametist vabastada.

"Sündmused on aga meist ette jõudnud. Nüüd on meie järgmisteks sammudeks Vingi ametist vabastamine ja ülejäänute teenistussuhte peatamine kuni asjaolude selgumiseni," ütles Tamm.

Mölder: Tallinna arstiabi süsteem ja maine said löögi >>

Täiendavaid kommentaare olemasolevate võimaluste piires annab Enno Tamm homsel Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil.

Tallinlased on juba viis aastat saanud linna ühistransporti tasuta kasutada ning rahulolu ühistranspordiga on aasta aastalt kasvanud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti jaanuaris. Viie aasta jooksul investeeriti Tallinna ühistranspordi arendamisse kokku 200 miljonit eurot, teatab Tallinna linnaplaneerimise amet.

Keskkriminaalpolitsei pidas veebruaris kinni Lääne-Tallinna Keskhaigla hooldusravikliiniku juhataja Mark Levini ja õendusjuht Mare Leppiku, kellele esitati kahtlustus korduvas altkäemaksuvõtmises hooldusravikliinikus ravil olnud patsientide lähedastelt, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Põhja ringkonnaprokuratuuri teatel on kriminaalmenetluse käigus tuvastatud ka enam kui 20 inimest, keda on alust kahtlustada altkäemaksu andmises.

Samuti veebruarikuus pidas Keskkriminaalpolitsei kuritegeliku ühendusse kuulumises kahtlustavana kinni üle kümne inimese, kes arvatavasti panid toime erinevaid majandusalaseid ning varavastaseid kuritegusid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Süütuna Rootsi vanglas istunud soomlane sai 1,7 miljonit eurot hüvitist >>

Rahvusringhäälingu uudisteportaali andmetel on kinnipeetute seas ka tuntud ärimehed Hubert Hirv ja Pavel Gammer ning kahtlustatavate hulgas on ka tuntud vandeadvokaat Viktor Särgava ning endise politseiniku ja rahapesu andmebüroos töötanud mehe.

Politsei otsis läbi ka kahtlustatavate elu- ning töökohti peamiselt Tallinnas ja Harjumaal, aga ka mujal Eestis.

Tagid:
sisekontroll, siseaudiit, kinnipidamine, keskkriminaalpolitsei, Tallinna Linnatranspordi AS, Jaanus Vink, Hannes Erbsen, Andres Herkel, Alar Urm, Enno Tamm, Tallinn, Eesti

Peamised teemad