05:26 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
44 0 0

Tallinn ja MTÜ Eesti Pensionäride Ühenduste Liit sõlmisid kolmapäeval heade kavatsuste kokkuleppe, milles muu hulgas nähakse ette ka Tallinna linnaosade valitsuste juurde eakate nõukogude loomist.

TALLINN, 4. aprill — Sputnik. Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on linna üheks tähtsamaks prioriteediks eakamate inimeste väärtustamine ja toetamine, seisab Tallinna linnavalitsuse teates.

"Eakate nõukogud annavad kindlasti linnaosade arengutele lisaväärtusi, sest eakamate inimeste huvid ja seisukohad on olulised, milledele on väga tähtis tähelepanu pöörata. Nõukogud saavad esitada nii algatusi, ideid kui ka juba konkreetseid ettepanekuid eakate eluolusse puutuvatesse asjadesse," sõnas Mölder.

Riigikogu istungil keskenduti eakana hakkama saamisele >>

"Tallinna linn pöörab aina enam tähelepanu kaasatusele ning leian, et on oluline leida just nimelt üheskoos parimaid lahendusi erinevatele kitsaskohtadele, mis esinevad pealinnas. Oleme sel aastal alustanud ka seeniorite eluasemeprogrammi koostamisega ning on selge, et eakaid inimesi ja nende arvamusi tuleb senisest rohkem väärtustada," lisas Mölder.

Riigiportaalist saab vaadata oma uut pensioni suurust, illustreeriv foto
© Sputnik / Сергей Кузнецов

MTÜ Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu juhatuse esimehe Andres Ergma sõnul on see kindlasti esimene suur samm, mille kaudu eakad inimesed saavad oma ettepanekutega muuta eluolusid paremaks.

"Meie eesmärgiks on oma liikmeskonna ja toetajate ühendamine ning see protsess on saanud nüüd praktilise väljendi. Informatsiooni vahetamine linnaosa ja eakate vahel on kahtlemata oluline ja usun, et kokkuleppest saame kõik vastastikkust kasu," sõnas Ergma.

Tallinna linnavalitsus asus koostama seenioride eluasemeprogrammi, mille eesmärgiks on kindlustada elusügisesse jõudnud linnakodanikud jõukohase toetatud eluasemega, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsikuus.

Linnavalitsus teatas, et andis sotsiaal- ja tervishoiuametile ning linnavaraametile ülesande koostada seenioride eluasemeprogramm ning esitada see linnavalitsusele hiljemalt 1. oktoobriks 2018.

Kirjanik: töötavale pensionärile ei peaks pensioni maksma >>

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on seenioride eluasemeprogrammi koostamine vajalik, sest linn soovib eakatele pakkuda teenuseid, mis toetavad eakate inimeste perekonda ning soodustavad eaka toimetulekuvõimet.

"Tallinn hoolib oma vanemast põlvkonnast ning kavatseme rajada sotsiaalmaja eakatele toimetulekutuge vajavatele linnaelanikele ning luua ka täiesti uue seeniorite teenuskodu kontseptsiooni, mis annab eakatele eelkõige vabaduse ning võimaluse väärikalt ja mõnusalt oma vanaduspäevi veeta," sõnas Mölder.

Alates 1. jaanuarist 2018 tõusis Tallinnas pensionilisa toetuse määr seniselt 76,70 eurolt 100 euroni, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti möödunud aasta lõpus.

Ratas: valitsus toetab vanemaealiste toimetuleku parandamist >>

Peaminister Jüri Ratas kinnitas märtsi alguses Riigikogu ees, et valitsus toetab nii juba tehtud kui veel plaanitavate muudatustega vanemaealiste inimeste toimetuleku parandamist, sealhulgas neile paremate võimaluste loomist tööturul, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
eakad, pensionärid, ühiskond, eakate nõukogu, linnaosa, Tõnis Mölder, Tallinn, Eesti

Peamised teemad