15:34 28. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Eesti uudised
lühendatud link
5510

Sisserände tänavune piirarv on täis ning siseminister Andres Anvelt (SDE) soovitas ettevõtjatel töökäsi kõigepealt Eestist otsida.

TALLINN, 4. aprill — Sputnik. Anvelt ütles kolmapäeval riigikogu infotunnis EKRE küsimustele vastates, et ebaseaduslikke töötajaid võib Eestis olla 5000 ringis, vahendas ERR viitega "Aktuaalsele kaamerale".

Valitsus kavandab vastmeetmena võimalust tühistada illegaalse töötaja viisa, millega ta viibib Euroopa Liidus, ning saata ta riigist välja. Ettevõtjatel soovitab siseminister aga otsida töökäsi kõigepealt Eestist.

Riigigümnaasiumi ehituselt avastati kuus illegaalset Ukraina töölist >>

"Sealtpoolt inimeste tulek, kelle, ütleme ausalt, lisaväärtuse tootmine ei ole väga kõrge, on küsimus, kuidas sellega edasi tegelda niimoodi, et Eesti tööjõuturg ehk Eesti ettevõtja oleks rahuldatud," sõnas Anvelt.

2018. aasta sisserände piirarv on 1315 inimest. Aprillikuu seisuga on välja antud 734 elamisluba kolmandate riikide kodanikele. Menetluses on 678 taotlust, mis lähevad piirarvu alla, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti teisipäeval.

Politsei- ja piirivalveameti identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Liis Valgu sõnul on juba praegu politseile edastatud elamisloa taotlusi rohkem kui piirarv ette näeb.

"Paraku peame osadele elamisloa taotlejatele vastama eitavalt seoses sisserände piirarvu täitumisega ning saame soovitada lahendusena lühiajalise töötamise registreerimist. See annab inimesele võimaluse Eestis üheksa kuud töötada. Lisaks kehtib lühiajalisele töötamisele Eesti keskmise palga maksmise nõue," selgitas Valk.

Kui praegused demograafilised trendid jätkuvad, on Eestis sajandi lõpuks 800 000 elanikku, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsis. Eesti Pangaliidu korraldatud arutelul tõdesid pankade analüütikud, et majandusarengu seisukohalt on vaja jõuda kiirele otsusele, kas tahame rännet Eestile kasulikult juhtida või üksnes reageerime isekujunevale sisserändele.

PPA: sisserände piirarv on täitunud >>

2018. aasta sisserände piirarv on 1315 inimest. Aprillikuu seisuga on välja antud 734 elamisluba kolmandate riikide kodanikele. Menetluses on 678 taotlust, mis lähevad piirarvu alla, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti teisipäeval.

EAS sõlmis Mainor AS-iga ühiste kavatsuste memorandumi, mille kohaselt alustatakse koostööd Eestisse saabuvatele välisspetsialistidele suunatud teenuskeskuse loomiseks Ülemiste City linnakusse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti möödunud aasta lõpus.

Mainor AS eestvedamisel ja osalusel ning koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) välisspetsialistide kaasamise programmiga Work in Estonia (WiE) töötatakse välja rahvusvahelise maja koostööprojekt. Rahvusvahelise maja avamine on plaanis 2018. aasta sügisel.

Rahvusvahelise maja eesmärk on pakkuda välisspetsialistidele vajalikku infot ja teenuseid ühest kohast, et neil oleks võimalik Eestis sujuvamalt kohaneda. WiE osaleb Rahvusvahelise maja projektis nõustaja rollis teenuste väljatöötamisel ning kaasates tulevikus teisi ametiasutusi.

Tööandja Ukraina võõrtöölistest: ei iialgi enam >>

Peaminister Jüri Ratas märkis täna Eesti Tööandjate Keskliidu konverentsil Tuulelohe Lend 2018, et peab olema rohkem avatud nii välistöötajate Eestisse lubamise suhtes kui ka arvestama ressursiga, mida pakub väliseestlaskond, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Meie majandus on korduvalt näidanud paindlikkust ja kohanenud kiiresti muutuvate oludega ning see omadus tuleb kindlasti säilitada," toonitas peaminister.

Tagid:
piirarv, ebaseaduslik, tööandja, tööjõud, viisa, tööturg, illegaal, PPA, siseministeerium, Andres Anvelt, Eesti

Peamised teemad