05:17 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Eesti uudised
lühendatud link
Õppus Siil 2018 (21)
40 0 0

Üle 700 kaitseväelase osaleb sel nädalal Võrumaal toimuval Kuperjanovi jalaväepataljoni õppusel Raba 18, kus hinnatakse jalaväe- ja erialarühmade sooritusi lahingülesannete täitmisel.

TALLINN, 5. aprill — Sputnik. „Lahingus on rühmaülem see, kelle tegevusest oleneb, kas ülesanne täidetakse või mitte. Meie tahame anda enda sõduritele piisavalt oskusi ja kogemusi, et vajadusel suudavad nad oma sõdureid külmavereliselt juhtida ka siis, kui lendavad kuulid ja langevad mürsud," ütles Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Toomas Tõnist, edastab Kaitseväe peastaap.

Eesti ja USA — sõjalise koostöö esmased tulemused >>

Suurimad õppused on tänavu Siil ja Saber Strike, illustreeriv foto
© Sputnik / Сергей Степанов

Õppus Raba on igakevadine osa Kuperjanovi jalaväepataljoni väljaõppetsüklist. Aprilli alguseks on ajateenijad omandanud oskused üksikvõitleja, relvameeskonna ja jao tasemel tegutsemiseks ning läbinud rühma osakursuse.

Õppuse Raba 18 käigus hinnatakse nii rühma koosseisus tegutsevaid ajateenijaid kui ka rühmaülematena tegutsevaid aspirante erinevate lahingülesannete täitmisel nii kaitsel, rünnakul kui ka julgestustegevustes.

Neli päeva kestev harjutus toimub erinevates kohtades üle kogu Võrumaa ning lõppeb neljapäeva pärastlõunal. Harjutusel osaleb kokku üle 700 kaitseväelase Kuperjanovi jalaväepataljonist ning 1. jalaväebrigaadi erialaüksustest.

Ligi 900 kuperjanovlast osales õppusel Raba >>

Ajateenijate väljaõpe jätkub järgmisel nädalal algava kompaniikursusega ning kulmineerub 2.-14. maini Lõuna-Eestis ja Põhja-Lätis toimuva suurõppusega Siil 2018.

Osalejate arvult suurimad tänavu Eestis korraldatavad õppused on mais peetav Siil ja juunis toimuv Saber Strike, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsis.

Tänavu mais peetavast suurõppusest Siil võtab osa üle 13 000 vormikandja, tegemist on taasiseseisvumisaja suurima sõjalise õppusega. Juunis peetavast õppusest Saber Strike Eesti territooriumil peetavast osast võtab osa üle 2000 kaitseväelase.

Siil tugevdab Eesti ja Läti kaitsealast koostööd >>

Suuremad tänavu Eesti pinnal aset leidvad õppused on ka augustis aset leidev Furious Oak ning septembrist oktoobrini kestev pioneeriõppus EST-NDL-eFP. Õhuvägi viib augustis Eestis läbi õppuse Baltic Bikini.

2. mail algava ja kaks nädalat kestva õppuse Siil 2018 põhitegevus leiab aset Viljandi-, Tartu-, Valga-, Põlva- ja Võrumaal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Õppus Siil 2018 (21)
Tagid:
suurõppus, Raba, Siil, Kuperjanovi jalaväepataljon, kaitsevägi, Võrumaa, Eesti

Peamised teemad