04:36 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Eesti uudised
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
1810

Laupäeval, 7. aprillil avatakse Tallinna lauluväljakul ekstreemse fat-rataste sõiduga EV100 juubelimatkade sari. Matkateede võrgustik avatakse augustis suure ühismatkaga.

TALLINN, 7. apr — Sputnik. Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) on kohal ka Matkamessil, et tutvustada RMK kingitusena Eesti 100. sünnipäevaks valmivat kogu riiki hõlmavat matkateede võrgustikku ja seal augustis toimuvat suurt ühismatka, vahendab Pealinn

100 aastat Eesti Vabariiki >>

Kahele olemasolevale Eestit läbivale RMK matkatee harule Oandult Iklasse ning Perakülast Ähijärvele lisandub augustikuuks kolmas – üle 600 kilomeetri pikkune matkatee Penijõelt Kauksi.

Juubeliaastale kohaselt avatakse matkateede võrgustik augustis suure ühismatkaga, kuhu on oodatud nii suured kui väikesed matkahuvilised.

EV100 juubelipidustused said avapaugu
Sputnik / Sergey Melkonov

"Matkamessil on hea võimalus kohtuda ja tutvuda ühismatka matkajuhtidega, küsida nõuandeid ning saada täpsemat teavet endale sobivaima matkateekonna valimiseks ning panna ennast ühismatkale kirja," rääkis RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo.

Suur ühismatk toimub 6.-25. augustini, mil juhendatud matkagrupid alustavad liikumist matkatee otspunktidest Kauksist, Ähijärvelt, Penijõelt, Perakülast, Iklast ja Oandult ning kohtuvad 25. augustil matkapealinnas Aegviidus, kus toimub lõpupidu.

Vahetuva koosseisuga matkagruppidega saab liituda kas valitud etappideks või kogu matkaks. Kõige pikem ühismatka lõik on Perakülast Aegviitu, mis kestab 20 päeva ning on 627 kilomeetrit pikk.

Matku juhivad kogenud matkajuhid, kellega eksimist karta pole ja kes pajatavad põnevaid jutte matkateele jääva 100 loo, loodusväärtuste ning matkatarkuste kohta.

EV100 raames toimub palju üritusi ka välismaal >>

Juba kolmandat korda toimuv matka, vaba aja ning aktiivse eluviisi mess toob Tallinna Lauluväljakule üle 40 matkade, seikluste ja varustuse pakkuja, põneva lavaprogrammi, EV100 juubelimatkade sarja avamise ning esimesed matkad. Sissepääs messile on tasuta ning tegevust jagub igas vanuses külalistele.

RMK haldab Eesti suurimat matkaradade võrgustikku ja pakub looduses liikumise rõõmu ligi 3000 matkakilomeetril. Matkale registreerimine kestab juulikuuni või kuni kohti jagub. Täpse info matkalõikude ja registreerimise kohta leiab veebilehelt http://rmk100.ee.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Максим Богодвид

Vabariigi 100. sünnipäeva tähistati seekord vastuvõtu ja kontserdiga Eesti Rahva Muuseumis, kuhu oli palutud ligi 1500 külalist Eestist ja välismaalt.

Vabariigi sünnipäeva hommik algas riigilipu piduliku heiskamisega Pika Hermanni torni. Lipp tõusis hümni saatel kell 7.33, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul rivistus Vabaduse väljakule 1100 paraadil osalejat ja ligi sada ühikut tehnikat. Paraadi võttis vastu president Kersti Kaljulaid, juhatas kaitseväe juhataja kindral Riho Terras.

EV100 tähistamine algas Peterburis >>

EV100 juubeliperiood algas 2017. aasta 16. aprillil selle sündmuse meenutamisega ning kestab 2. veebruarini 2020, mil möödub 100 aastat Tartu rahu sõlmimisest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
matkamess, matk, Eesti Vabariigi 100. aastapäev, Lauluväljak, RMK, Eesti

Peamised teemad