20:30 27. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Eesti uudised
lühendatud link
7520

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski teatas laupäeval erakonna volikogul, et keskendub valimiste eel sajaprotsendiliselt erakonnale ning paneb seetõttu tervise- ja tööministri ameti maha.

TALLINN, 7. aprill — Sputnik. "Alates tänasest kavatsen järgmise 330 päeva jooksul keskenduda 100-protsendiliselt erakonnale. Seda ei ole võimalik teha, täites tervise- ja tööministri ülesandeid," põhjendab oma otsust Ossinovski.

"Olen otsustanud jätkata erakonna juhtimist sotside fraktsioonijuhina riigikogus, mis võimaldab iga päev tegeleda sotside tuumikteemade — võrdsed võimalused, haridus, teadus, töö, regionaalareng — tagasi toomise poliitika keskmesse. Et meie sõnum oleks veelgi selgem: Eestis ei jäeta kedagi maha," selgitab Ossinovski.

Ossinosvki loetles ministrina saavutatud ja lisas, et "teha on veel väga-väga palju ning edasi tuleb minna sama hoogsalt kui seni".

"Ma olen selles ametis viimase kahe ja poole aasta jooksul töötanud igapäevaselt selle nimel, et Eesti oleks tervem ja paremini toimetulev ühiskond," sõnas minister.

Ossinovski: valitsus tegi esimesel aastal kaks viga >>

"Olen otsustanud jätkata erakonna juhtimist sotside fraktsioonijuhina riigikogus. Ma tean, et see otsus on erakonnale vajalik ja see otsus on õige," rääkis minister.

Kuna hetkel käivad riigieelarvestrateegia läbirääkimised, siis nii oma valdkonna kui ka sotside delegatsiooni juhina valitsuses peab Ossinovski oma kohuseks viia see protsess ministrina lõpuni.

"See tähendab, et nüüd, kui ma olen teiega rääkinud, head erakonnakaaslased, on meil ka piisav aeg selleks, et leida minu tänasesse ametisse ka väärikas järeltulija. Usun, et saan juba lähinädalatel juhatusele ka oma ettepaneku esitada," ütles sotside juht.

Jevgeni Ossinovski kõne täismahus on avaldatud erakonna kodulehel.

Karm alkopoliitika annab tulemusi >>

2019. aasta Riigikogu valimised

2019. aasta Riigikogu valimised on XIV Riigikogu korralised valimised, mis toimuvad 3. märtsil 2019. aastal. 

Riigikogu 101 liiget valitakse 12 mitmemandaadilises valimisringkonnas võrdelise valimissüsteemi alusel. Saadikukohti jagatakse D'Hondti meetodi muudetud versiooniga. Erakonnad peavad ületama üleriigilise 5% valimiskünnise.

"Suure mängu" lävel >>

Üksikkandidaadid saavad valituks, kui nende häälte arv ületab lihtkvooti (saadakse valimisringkonnas kehtinud häälte numbrit jagades mandaatide arvuga valimisringkonnas) või on sellega võrdne. (Allikas: Vikipeedia).

Tagid:
poliitika, tagasiastumine, valimised, sotsiaalministeerium, SDE, Riigikogu, Jevgeni Ossinovski, Eesti

Peamised teemad