09:00 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
2410

Pühapäeval tuleb ilus ilm ja õhusooja on kuni 15 kraadi, prognoosib ilmateenistus. Öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm.

TALLINN, 7. aprill — Sputnik. Öösel puhub lõuna- ja edelatuul 3-8, rannikul puhanguti 11, saartel kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni +4 kraadi, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Rahvalikud ilmaennustused — kui sünoptikuid ei tea uskuda >>

Peipsi järvel puhub lõuna- ja edelatuul 3-8 m/s. Ilm on sajuta ja nähtavus on hea. Sooja on 2-4 kraadi.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Владимир Корнев

Päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Põhja-Eestis võib veidi vihma sadada. Puhub valdavalt edelatuul 3-8, rannikul puhanguti 11 m/s, pärastlõunal nõrgeneb ja pöördub õhtuks lõunakaarde. Sooja on 8-13, Lõuna-Eestis kuni 15 kraadi, meretuulega rannikul 6 kraadi.

Peipsi järvel puhub valdavalt edelatuul 3-8 m/s. Ilm on sajuta ja nähtavus on hea. Sooja on 10-13 kraadi.

Klimatoloogi Ain Kallise sõnul on ilm muutunud ja muutub ilmselt ka edasi. Soojenevad enam kevaded ja natukene vähem talved. Näeme me rohkem ka taifuune ja orkaane, ning ka kuumalaineid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsi lõpus.

Kliimaliidrid varjavad räpase energia investeeringud >>

"Tulevikus saavad ilmselt olema ka soojemad talved ja soojemad suved. Tuulte suurenemise osas ei oska keegi tegelikult midagi palju praegu ennustada aga kindel on see, et sademete hulk kasvab, mis peaks põllumeestele hästi sobima," ütles klimatoloog Ain Kallis.

"Kliimateadlased näevad ette, et Eestis peaksid kõige suurema muutuse läbi tegema just nimelt kevade temperatuurid. Kui kevaded peaksid 50. aasta pärast muutuma soojemaks 2,3 kuni 2,4 kraadi, siis suved ainult 1,6 kraadi, mis ei ole väga põrutav muutus," lisas Kallis.

Politsei- ja Piirivalveamet soovitab inimestel jätkata talverehvide kasutamist ka aprillis, kuniks saabuvad ööpäevaringsed plusskraadid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsi lõpus.

"Seni kuni ilmad pole jäädavalt plussi pööranud, ei tasu sõidukitele suverehve alla panna," ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe.

Politsei soovitab: rehvivahetus võib oodata >>

Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist 1. märtsini. Erandkorras võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini.

Tagid:
ühiskond, plusskraadid, kevad, ilm, Ilmateenistus, Eesti

Peamised teemad