16:09 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Eesti uudised
lühendatud link
2601

President Kersti Kaljulaid on 10. aprillini töövisiidil Prantsusmaal, kus kohtub president Emmanuel Macroniga ja osaleb Balti sümbolismi näituse avamisel Orsay muuseumis.

TALLINN, 8. aprill — Sputnik. Esmaspäeval, 9. aprillil toimub president Kaljulaidi kahepoolne kohtumine Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga, millele järgneb president Macroni ning Eesti, Läti ja Leedu presidentide töölõuna, teatas presidendi kantselei.

Seejärel osaleb president Kaljulaid koos oma Prantsuse, Läti ja Leedu kolleegidega Orsay muuseumis näituse "Metsikud hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis" avamisel, millega tähistatakse Eesti, Läti ja Leedu iseseisvuse 100. aastapäeva. Avamisele järgneb riigipeade ühine pressikonverents.

President Kaljulaid kohtub esmaspäeval ka Prantsusmaa ettevõtjatega ja tutvustab Eesti majanduskeskkonda ja e-riiki.

Psühhoteraapia USA kombel: millega "Valge Maja peaarst" Baltikumi lohutab>>

Teisipäeval, 10. aprillil siirdub president Kersti Kaljulaid Lyoni, kus avab majandusfoorumi, millest võtavad osa nii Prantsusmaa kui Eesti ettevõtjad.

Seejärel külastab riigipea Lyoni digilinnakut ja avab Eesti ettevõtte Rangeforce korraldatud kübervõistluse. Lisaks on planeeritud kohtumised Auvergne-Rhone-Alpes regiooni prefekti Stéphane Bouillon'i ja Lyoni linnapea Georges Képénékian'iga ning lõunasöök kohalike poliitikute ja majandustegelastega.

Riigipea saabub tagasi Eestisse 10. aprilli hilisõhtul.

 

Tagid:
president, Emmanuel Macron, Kersti Kaljulaid, Prantsusmaa, Eesti

Peamised teemad