04:02 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Eesti uudised
lühendatud link
2020

Esmaspäeva lõunaajal oli Eesti kõige soojem koht Võru, kus kella 12 paiku oli sooja 19,4 °C.

TALLINN, 9. aprill — Sputnik. Varem ei ole Võrus nii sooja 9. aprilli mõõdetud, edastab ERR viitega ilmateenistusele.

Ilma puhul on teada, et aastad pole vennad. Näiteks viis aastat tagasi, aastal 2013 oli Võru maksimumiks samal päeval vaid 4,2 °C ja lund 31 cm, kirjutab ilmateenistus sotsiaalmeedias.

Esmaspäeva ennelõunal oli üle Eesti päikesepaisteline kuiv ilm. Pärastlõunal pilvisus vähehaaval tiheneb. Õhtul sajab mitmel pool vähest vihma. Puhub lõunakaare tuul 3-9 m/s, õhtul pöördub põhja poolt alates põhjakaarde.

Talverehve kasutame kuni ööpäevaringsete plusskraadide saabumiseni>>

Ilm muutub ka edasi, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Õhutemperatuur on 12..17, Lõuna-Eestis kuni 20, meretuulega rannikul 6°C.

Klimatoloogi Ain Kallise sõnul on ilm muutunud ja muutub ilmselt ka edasi. Soojenevad enam kevaded ja natukene vähem talved. Näeme me rohkem ka taifuune ja orkaane, ning ka kuumalaineid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsi lõpus.

Kliimaliidrid varjavad räpase energia investeeringud >>

"Tulevikus saavad ilmselt olema ka soojemad talved ja soojemad suved. Tuulte suurenemise osas ei oska keegi tegelikult midagi palju praegu ennustada aga kindel on see, et sademete hulk kasvab, mis peaks põllumeestele hästi sobima," ütles klimatoloog Ain Kallis.

"Kliimateadlased näevad ette, et Eestis peaksid kõige suurema muutuse läbi tegema just nimelt kevade temperatuurid. Kui kevaded peaksid 50. aasta pärast muutuma soojemaks 2,3 kuni 2,4 kraadi, siis suved ainult 1,6 kraadi, mis ei ole väga põrutav muutus," lisas Kallis.

Talverehve kasutame kuni ööpäevaringsete plusskraadide saabumiseni>>

Politsei- ja Piirivalveamet ja Maanteeamet soovitavad inimestel jätkata talverehvide kasutamist ka aprillis, kuniks saabuvad ööpäevaringsed plusskraadid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsi lõpus.

Tagid:
kliima, soojarekord, Võru, Eesti

Peamised teemad