12:46 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Eesti uudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
6320

ERR-i venekeelse telekanali ETV+ peatoimetaja Darja Saar lahkub 25. mail ametist ning ajutiselt hakkab telekanali juhi kohuseid täitma ERR-i juhatuse liige Urmas Oru.

TALLINN, 10. aprill — Sputnik. Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse liikme Riina Rõõmuse sõnul on Darja Saar ETV+ programmi käivitamisel teinud ära erakordselt suure ja tänuväärse töö, vahendab ERR.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu annab telekanalile ETV+ rahatuge >>

"Darja on võimekas juht ja energiline eestvedaja. ETV+ on Eesti meediamaastikul tänaseks kindlalt kanda kinnitanud ja esimene etapp on edukalt läbitud. Nüüd on aeg astuda järgmisi samme ja mõelda lojaalse auditooriumi sihikindlale kasvatamisele ning kogu ETV+ tegevuse paremale integreerimisele ERR-i teiste kanalite ja tootmisüksustega."

Darja Saar kirjutas ETV+ veebilehel ametist lahkumist kommenteerides, et tema töösuhe ERR-iga lõppes vastastikusel kokkuleppel.

"Minu isiklik seisukoht on, et teatepulga peaks minult üle võtma venekeelne ajakirjanik ja telemänedžer, kes teab, mis on vene kool, kodakondsusprobleemid ning kes igapäevaselt elab ja suhtleb oma auditooriumiga," märkis Saar.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu annab Eesti riiklikule telekanalile ETV+ raha, et Venemaa riiklike telekanalitele vastu seista, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu kevadel.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu eraldas Balti riikidele üle 645 000 euro venekeelsete meediakanalite toetuseks eesmärgiga avaldada vastutoimet „vene propagandale". Abisaajate hulgas on nimetatud ka Eesti venekeelne telekanal ETV+.

Meedialahingud >>

ETV+ on Eesti Rahvusringhäälingu telekanal, mis edastab venekeelset programmi. See alustas saadete edastamist 28. septembril 2015. Kanali eelarve 2015. aastal on 2,53 miljonit eurot.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
tagasiastumine, peatoimetaja, meedia, ERR, ETV, Darja Saar, Tallinn, Eesti

Peamised teemad