06:59 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Eesti uudised
lühendatud link
4910

Märtsi lõpus oli töötuna registreeritud 33 268 inimest mida on 2,6 protsenti rohkem kui aasta tagasi samal ajal; 16-aastasest kuni pensioniealisest oli töötuid 5,1 protsenti ehk 0,1 protsendipunkti rohkem kui möödunud aasta märtsis.

TALLINN, 10. aprill — Sputnik. Kokku 33 268 töötust oli vähenenud töövõimega 10 233 inimest ehk 19,2 protsenti rohkem kui möödunud aasta märtsis. Vähenenud töövõimega inimeste osakaal töötute hulgas kasvas aastaga 4,3 protsendipunkti 30,8 protsendile, selgub töötukassa statistikast, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Ohtlik pööre: vabu töökohti tuleb juurde, aga töötus suureneb pidevalt >>

Registreeritud töötuse määr oli märtsis 10,1 protsendiga kõrgeim Ida-Virumaal ja madalaim 3,7 protsendiga Harjumaal. Kõige suurema osa eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid märtsi lõpus 22 protsendiga lihttöölised, 19 protsendiga oskustöötajad ja käsitöölised ning 17 protsendiga teenindus- ja müügitöötajad.

2018. aasta esimeses kvartalis keskmiselt oli töötuna registreeritud 33 398 inimest. Võrreldes 2017. aasta esimese kvartaliga on registreeritud töötute arv suurenenud 5 protsendi võrra, tulenedes vähenenud töövõimega klientide arvu kasvust.

Nende registreeritud töötute arv, kelle töövõime ei ole vähenenud, on aastatagusega võrreldes 4 protsenti väiksem. Registreeritud töötuse määr ulatus esimeses kvartalis 5,1 protsendini, mis on 0,2 protsendipunkti kõrgem kui aasta tagasi ning 0,4 protsendipunkti kõrgem kui eelmises kvartalis.

Töötukassa analüüsiosakonna juhataja Margit Pauluse sõnul suurenes eelmise aasta neljanda kvartaliga registreeritud töötute arv esimeses kvartalis 10 protsendi võrra, mida on mõnevõrra vähem kui eelnevatel aastatel, mil registreeritud töötute arvu kasv esimeses kvartalis võrreldes eelneva kvartaliga oli 14-15 protsenti.

Märtsis lisandus töötukassale vahendamiseks 4753 uut tööpakkumist, nendest 69 protsenti läbi e-töötukassa, mida oli 28 protsenti rohkem kui veebruaris ning 16 protsenti vähem võrreldes aastataguse ajaga.

Kes on see noor, kes ei tööta ega õpi? >>

Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 8938. Kõige suurema osakaalu vahendatavatest töökohtadest moodustasid 23 protsendiga teenindus- ja müügitöötajatele, 20 protsendiga lihttöölistele ning 18 protsendiga oskustöötajatele ja käsitöölistele pakutavad töökohad.

2018. aasta esimeses kvartalis lisandus töötukassale vahendamiseks 12 811 tööpakkumist, mida on 11 protsenti vähem kui 2017. aasta esimeses kvartalis.

Võrreldes eelnenud kvartaliga lisandus esimeses kvartalis uusi tööpakkumisi 5 protsendi võrra rohkem. Märtsikuus asus töötukassa abiga tööle või alustas ettevõtlusega 3211 inimest, sealhulgas 640 vähenenud töövõimega inimest.

Töötukassa teenustest osaleti märtsis enim tööturukoolitustel, karjäärinõustamisel ja tööalase rehabilitatsiooni teenusel. Alaealise töötamise toetust maksti tööandjatele märtsis 1185 inimese eest.

Märtsis esitati töötukassale 4000 töövõime hindamise taotlust, mida oli 2 protsenti vähem kui veebruaris. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga esitati töövõime hindamise taotlusi märtsis 24 protsenti vähem.

Töövõime hindamisotsuseid tehti märtsis 4040. Neist 55 protsendil juhtudest määrati inimesele osaline töövõime, 32 protsendil määrati puuduv töövõime, töövõime vähenemist ei tuvastatud 11 protsendil juhtudest ning 2 protsendil juhtudest jäi taotlus menetlemata ja töövõime hindamata.

Töövõimereform suurendas registreeritud töötute arv >>

Registreeritud töötuse statistika tugineb administratiivandmetele ehk kajastab nende töötute arvu, kes on ennast töötukassas töötuks registreerinud. Üldise töötuse, hõive ja mitteaktiivsuse kohta Eestis teeb statistikat statistikaamet, kes viib selleks läbi kvartaalset tööjõu-uuringut.

Töövõimereformi mõjul on registreeritud töötute arv aasta jooksul suurenenud, vahendas uudisteportaal Spuntik Eesti jaanauris. 2017. aasta lõpu seisuga oli registreeritud töötuid 9,2% rohkem kui 2016. aasta lõpus. Registreeritud töötuse määr oli 2017. aasta lõpus 0,4 protsendipunkti kõrgem kui aasta tagasi, teatab Töötukassa.

Töötukassa andmetel on Tallinnas registreeritud töötuse tase jätkuvalt tõusutrendis, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel: "Eelmisel aastal usaldasid tööandjad meile vahendada 57 000 töökohta, mis on läbi aegade suurim arv vahendatavaid töökohti. Olulise muudatusena on eelmise aasta septembrist ka kõik avaliku sektori tööpakkumised leitavad e-töötukassas."

Töötukassa andmetel on Tallinnas registreeritud töötuse tase jätkuvalt tõusutrendis, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti veebruaris. Eelmise aasta jaanuariga võrreldes on aga registreeritud töötute arv tõusnud ligi 1000 inimese võrra – 2017. aasta jaanuaris registreeriti Töötukassas 7583 töötut.

Möödunud aasta detsembriga võrreldes oli töötuid tänavu jaanuaris 592 võrra rohkem. Kui detsembris registreeriti Tallinnas 7909 töötut, siis jaanuaris juba 8501.

Tagid:
majandus, ühiskond, tööturg, tööandja, töö, töötu, statistika, Töötukassa, Eesti

Peamised teemad