19:11 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
Rail Baltic: vastuoluline raudtee (51)
6510

Rail Baltic on esimene nii hiiglaslik kommertsprojekt, mida kolm Balti riiki koos teostavad, ning selle edukusest sõltub meie usaldusväärsus, ütles peaminister Jüri Ratas Rail Baltica Global Forum konverentsi avasõnas.

TALLINN, 10. aprill — Sputnik. "Selle projekti ülesehitamine nõuab sadu strateegilisi ja tehnilisi otsuseid ning see on meie jaoks suurepärane õppetund. Kõrge läbipaistvus, mõistlik juhtimine ning parima rahvusvahelise kogemuse kaasamine projekti kõigis staadiumites on ülioluline," rõhutas peaminister.

Rail Baltic: vastuoluline raudtee >>

Tema sõnul on väga tähtis, et kiire ja loodussõbralik raudteeühendus Euroopaga tekiks plaanipäraselt aastaks 2026 ning et Balti riikide, aga ka Soome ja Poola ettevõtjad saaksid Rail Baltica projektiga kaasa minna juba praegu. Ratas ütles, et Rail Baltica Global Forum, mis tõi kokku ligi 500 poliitikut, Euroopa institutsioonide esindajat, raudtee- ja logistikavaldkonna tipptegijat ning ettevõtjat, on osa sellest protsessist.

Rail Balticu vastaste protest
© Sputnik / Вадим Анцупов

Meeleavaldajad sõitsid rongikesega Rail Balticu saladuste järele >>

"Me täidame Euroopa Komisjoni nõuet, et mida varem kaasamisega alustada, seda parem. Ning mul on väga hea meel, et Rail Baltica ärivõrgustik oli loodud juba aastal 2015 ja sellest sai põhifoorum projektiga seotud äridiskussioonideks. Ma tänan Euroopa Komisjoni ärivõrgustiku toetamise eest," lausus peaminister.

Ta toonitas, et paremad ühendused peavad olema Euroopa Liidu eelarveprioriteet ka järgmisel, 2021. aastal algaval perioodil. "Eesti on Euroopa ühenduste rahastu kindel toetaja, see on elutähtis instrument Rail Baltica realiseerimiseks," sõnas peaminister.

Rail Balticu vastased korraldavad meeleavalduse >>

Rail Baltica Global Forum toimub Tallinnas 10.-11. aprillil. Esimesel päeval keskendub arutelu üleeuroopaliste transpordikoridoride tulevikule, teine päev on pühendatud ettevõtjatele, kes soovivad projektiga koostööd teha.

Meeleavaldus "Pettusega ehitatava Rail Balticu vastu" toimus 10. aprilli hommikul Swissoteli ees, kus toimus samal ajal rahvusvaheline Rail Balticaga seotud foorum Rail Baltica Global Forum 2018.

© Sputnik / Денис Пастухов, Владимир Новиков
Rail Balticu vastased avaldasid samal ajal meelt

Rail Balticu projekt hõlmab kiire rahvusvahelise raudtee ehitust Tallinnast Leedu-Poola piirini. Rööpme laius on 1435 millimeetrit ehk Euroopa standard ja reisirongid sõidavad kiirusega kuni 240 kilomeetrit tunnis, samas kui kaubarongid sõidavad kiirusega kuni 120 kilomeetrit tunnis.

Esialgse ajakava kohaselt peaks raudtee valmis saama aastatel 2024-2025.

Teema:
Rail Baltic: vastuoluline raudtee (51)
Tagid:
meeleavaldus, raudtee, majandus, foorum, Rail Baltic, Swissotel, Balti riigid, Tallinn, Eesti

Peamised teemad