12:13 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Eesti uudised
lühendatud link
30 0 0

Kui varem menetles ja väljastas taksodega seonduvaid dokumente Tallinna Transpordiamet ja järelevalvet teostas Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet.

TALLINN, 11. aprill — Sputnik. Mupo juhataja Aivar Toompere sõnul saab olema kogu info ja tegevus – nii taotluste läbivaatamine ja kontroll, dokumentide väljastamine, kui ka hilisem järelevalve on ühes ametis, aga erinevates struktuuriüksustes, edastab Raepress.

"Ühtlasi tähendab see seda, et juba taksoveolubade, sõidukikaartide ja teenindajakaartide väljastamise algstaadiumis saame teha vedaja/taotleja taustakontrolli ja lisaks sellele preventiivselt üle vaadata, kas taksoteenust pakkuv sõiduk on turvaline, puhas ja ega taksojuhil pole varasemaid rikkumisi, mis välistaksid talle loa väljastamise. Hea meel on tõdeda, et teeme tihedat koostööd politsei ning Maksu ja Tolliametiga,samuti Eesti Liikluskindlustuse Fondiga, et vältida sõidukikaardi taotlejate võimalikke pettusi liikluskindlustuse sõlmimisel," selgitas Toompere.

Koostöö parandamiseks on Toompere sõnul juba kohtutud mitmete taksofirmade esindajatega ja taksoteenuse vahendajatega Taxigo ja Taxify ning lähiajal on kokkulepitud kohtumine Uberi esindajatega.

Mupo võttis kasutusele kehakaamerad>>

"Seda kõike teeme selle nimel, et taksoteenuse kvaliteet paraneks ja teenuse kasutaja saaks kasutada võimalikult head ja turvalist teenust," jätkas Toompere.

Toompere sõnul on taustakontrolli käigus selgunud, et hetkel on igapäevaselt taksoteenust pakkuvate juhtide seas vägistajaid, vargaid, röövleid ja narkokurikaelu. Ühe juhi puhul leiti karistusregistris 42 varasemat karistusepisoodi.

"Sellistel juhtidel lasta linnas ringi sõita ja teenust pakkuda on täiesti vastutustundetu," ütles Toompere. "Kindlasti tugevdame ka järelkontrolli, et kehtivaid karistusi omavad isikud ei saaks enam taksoteenust osutada."

Mupo tugevdab kaubanduskeskuste parklates parkimisnõuete täitmise kontrolli>>

Lisainfo

Mupo näitas uut vormiriietust
© Sputnik / Денис Пастухов

Tallinna takso valdkonnas kehtestatud nõudmiste ja tingimuste kohta saab Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametist infotelefonilt tel 6619865 ja 6619866 ja mupo kodulehel.

Taksoveoloa, sõidukikaardi ja teenindajakaardi avalduse vormid on leitavad nii linna, kui ka mupo kodulehel, paberkandjal on need saadaval mupo peamajas, Paldiski mnt 48a asuvas infolauas ja Linnavalitsuse infosaalis Vabaduse väljak 7. Avalduste vastuvõtt toimub siiski vaid Paldiski mnt 48a asuvas kontoris tööpäeviti.

Mupo tungiv soovitus on, et taotleja esitaks oma taotlused elektroonselt mtr.mkm.ee kaudu. See kiirendab oluliselt avalduste menetlemist. Ka kohapeal on võimalik pädeva ja abivalmis ametniku nõustamise abil esitada avaldused elektrooniliselt. Enne taotluse esitamist peab taksoveoloa, sõidukikaardi ja teenindajakaardi kinnitamise taotleja tasuma riigilõivu. Samuti tasub enne taotluse esitamist veenduda, et puuduvad maksuvõlad ning kehtivad karistused.

Lisaks sellele, on 9. aprilli seisuga välja võtmata umbes 100 teenindajakaarti. Mupo palub neile järele tulla Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti kontorisse aadressi: Paldiski mnt 48a, Tallinn.

Tagid:
takso, Taxigo, Taxify, Uber, MUPO, Tallinn

Peamised teemad