18:59 23. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Eesti uudised
lühendatud link
3710

Riigieelarve strateegiasse on esitatud taotlus 300 000 euro eraldamiseks, et parandada rahvusrinhäälingu (ERR) telekanalite ETV2 ja ETV+ levikut, ütles peaminister Jüri Ratas.

TALLINN, 11. aprill — Sputnik. "(ETV2 ja siis ETV+) ei levi üle Eesti, selles on probleem. Vastav taotlus on esitatud riigi eelarvestrateegiasse. See on 300 000 eurot. Ma igal juhul pean õigeks, et seda tõsiselt arutada riigi eelarvestrateegia käigus ja püüda leida see võimalus," rääkis Ratas kolmapäeval riigikogu infotunnis reformierakondlase Urmas Kruuse küsimusele vastates, edastab Pealinn.

ETV+ peatoimetaja paneb ameti maha >>

Kruuse küsis peaministrilt selle kohta, et mõnes Eesti piirkonnas ei ole võimalik ERR-i venekeelset telekanalit ETV+ vaadata ning mitmed sideoperaatorid ETV+ oma klientidele ei paku. "Kas vabariigi peaminister tunneks selle üle muret, et Eesti riiklikud telekanalid ei levi?" küsis Kruuse.

"Jah, ma olen sellega kursis. Ma arvan, et see on probleem. See on üks paljudest nendest probleemidest, mis Eesti riigil on olnud üle mitme aasta, kui tegelikult loodi kõigepealt ETV2, siis ETV+," vastas Ratas.

Raskusi ETV+ leviga on riigikogus tunnistanud ka kaitseminister Jüri Luik, kes ütles veebruaris, et valitsusel on plaanis kultuuriministeeriumiga arutada lisafinantseerimist ETV+ levi tagamiseks.

"Mis puudutab ETV levikut üle kogu Eesti, siis tõepoolest, võib-olla kõige suuremad probleemid on ETV+-ga, sest ETV+ puhul, mis tegutseb väiksema levialaga võrgus Multiplex6 on tõepoolest olemas teatavad territooriumid, ja osa neist asub just Ida-Virumaal, kus levi on suhteliselt nõrk. Sellised linnad, ka näiteks Kunda," rääkis Luik.

"Teataval määral on probleem ka Narvaga – seal tekib juba niiöelda kahtede telesignaalide teatav omavaheline konkurents, tehniliselt, mis puudutab Narvat ja üle Narva jõe asuvaid jaamu," rääkis kaitseminister Luik riigikogus 21. verbuaril.

ERR-i venekeelse telekanali ETV+ peatoimetaja Darja Saar lahkub 25. mail ametist ning ajutiselt hakkab telekanali juhi kohuseid täitma ERR-i juhatuse liige Urmas Oru, vahendxas uudisteportaal Sputnik Eesti viitega ERR-le teisipäeval.

Kaljulaid lubas Sputnikut ja RT-d mitte tõkestada >>

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse liikme Riina Rõõmuse sõnul on Darja Saar ETV+ programmi käivitamisel teinud ära erakordselt suure ja tänuväärse töö,

Saar kirjutas ETV+ veebilehel ametist lahkumist kommenteerides, et tema töösuhe ERR-iga lõppes vastastikusel kokkuleppel.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu annab Eesti riiklikule telekanalile ETV+ raha, et Venemaa riiklike telekanalitele vastu seista, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu kevadel.

Justiitsminister Urmas Reinsalu
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Põhjamaade Ministrite Nõukogu eraldas Balti riikidele üle 645 000 euro venekeelsete meediakanalite toetuseks eesmärgiga avaldada vastutoimet "vene propagandale". Abisaajate hulgas on nimetatud ka Eesti venekeelne telekanal ETV+.

Meedialahingud >>

ETV2 on Eesti Rahvusringhäälingu ainult digitaalselt leviv telekanal, mis alustas saadete edastamist 8. augustil 2008. Saadete edastuse formaat on MPEG4 AVC ja kuvamisformaat 16:9.

ETV+ on Eesti Rahvusringhäälingu telekanal, mis edastab venekeelset programmi. See alustas saadete edastamist 28. septembril 2015. Kanali eelarve 2015. aastal on 2,53 miljonit eurot. (Allikas: Vikipeedia).

Tagid:
levi, riigieelarve, ühiskond, majandus, toetus, ETV, valitsus, Jüri Luik, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad