01:55 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Algas esimene mereväe ohvitser-spetsialistide kursus

Algas esimene mereväe ohvitser-spetsialistide kursus

© Estonian Defence Forces
Eesti uudised
lühendatud link
7 0 0

Mereväe spetsialist-ohvitseri kursus koosneb viiest moodulist, millest kolm viiakse läbi internetikeskkonnas ning ülejäänud statsionaarses õppes.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Laupäeval 14. aprillil algas Miinisadamas paiknevas mereväekoolis esimene mereväe ohvitser-spetsialistide kursus, millel osalejaid koolitatakse väeliigipõhisteks sõjaaja-ameti ülesanneteks, teatab Kaitseväe peastaap.

"Varasemalt on puudunud võimalus anda reservohvitseridele meresõjalist väljaõpet. Esmakordselt on ellu kutsutud kursus, mis valmistab süsteemselt ette ohvitsere mereväe reservstruktuuri," ütles mereväe laevastiku ülem kaptenleitnant Peeter Ivask.

Alanud kursusel osaleb ligi 20 tsiviilsektoris kõrghariduse omandanud tegevväelast ning kaitseliitlastest reservväelast, kes on rahu- või sõjaaja ametialastelt ülesannetelt seotud mereväe struktuuriga.

Mereväe spetsialist-ohvitseri kursus koosneb viiest moodulist, millest kolm viiakse läbi internetikeskkonnas ning ülejäänud statsionaarses õppes. Õpingutel käsitletakse riigikaitset ja lahingutegevust, meresõja aluseid, mereväeside algõpet, laevaehitust ning administreerimist mereväes. Kursus kulmineerub 15-päevase merepraktikaga, kus osaletakse erinevate laevasektsioonide tööprotsessis. Õppetsükkel kestab ühe aasta.

Miinisadama linnakus paiknev laevastiku mereväekool tegeleb uurimus- ja arendustööga, koordineerib õppetegevust mereväes ning nõustab mereväelist väljaõpet ja õppetegevust kaitseväes.

Tagid:
mereväekool, Miinisadam, kaitsevägi, Eesti

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  35
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  20
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12