13:55 03. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Eesti uudised
lühendatud link
Streik!! (20)
56 0 0

Rakvere Lihakombinaadi tapamaja streikijad otsustasid enam kui kaks kuud kestnud streigi praeguseks lõpetada ja esmaspäevast tööle naasta, samas kinnitab ametiühing, et paljud probleemid pole siiski lahendust leidnud.

TALLINN, 16. aprill — Sputnik. Kuigi probleemid lihakombinaadis pole lahenenud, ei tooks praegustes oludes pikemalt streigi jätkamine paremat tulemust, arvas Arhangelski, lisades, et edasi jätkub töö selle nimel, et tööandjaga töötajate töötingimuste parandamiseks sisulisi läbirääkimisi pidada ja esmajoones ametiühingu tunnustamise leping allkirjastada, vahendab Pealinn.

Streik!! >>

Arhangelski sõnul said paljud lihakombinaadi töötajad palgatõusu. "Suurim palgatõus tuli streikinud tapamaja töötajatele ja see jääb umbes kaheksa protsendi juurde, teiste töötajate palgatõus jäi seekord vaid protsendi või paari piiridesse," rääkis Arhangelski.

Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajate streik
© Sputnik / Светлана Бурцева

"Praeguse streigi lõppemine ei tähenda siiski seda, et ametiühingu töö lihakombinaadis lõppeks," sõnas Arhangelski lisades, et praeguseks on lihakombinaadis moodustatud hästi toimiv, laienev ja aktsioonivõimeline ametiühing ning huvi selle tegemiste ja oma töötingimuste parandamiseks on üha suuremal arvul töötajatel.

HKScani skeem võib olla maksupettus>>

Rakvere Lihakombinaadi tapamaja töötajad alustasid 6. veebruaril tähtajatut streiki töötajate palkade tõstmiseks. Tegemist on taasiseseisvunud Eesti pikima streigiga. Tervishoiutöötajate streik kestis 2012. aastal 25 päeva.

Rakvere lihakombinaadi töötajad nõudsid streigiga tapamaja töötajate põhipalga tõstmist 16 protsendi võrra tagasiulatuvalt alates 1. veebruarist ja lisaks 16 protsenti põhipalga tõstmist 1. juulist.

Lisaks nõuti, et tulemuspalga arvestamist ei muudetaks. Tapamaja töötajate netopalk on ligikaudu 750 eurot kuus, mis koosnes põhipalgast ja lisatasudest, teatas varem uudisteportaal Sputnik Eesti.

HKScan lõpetas rikkumistele viidates lepingud Baltikumi juhtkonnaga>>

HKScan on Soome peakontoriga Põhjamaade lihatootja, mis toodab ja turustab sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. Möödunud aastal teenis kontsern 1,8 miljardi euro suuruse käibe juures 18 miljonit eurot kahjumit. Eestis kuulub HKScani kontsernile Rakvere Lihakombinaat ja Tallegg.

Teema:
Streik!! (20)
Tagid:
töötajad, streik, palgad, Rakvere lihakombinaat, ametiühing, Artjom Arhangelski, Rakvere, Eesti

Peamised teemad