15:27 28. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Eesti uudised
lühendatud link
4410

Siseministeeriumi teatel said siseturvalisuse palgad riigi eelarvestrateegia läbirääkimistel juurde üle 20 miljoni euro.

TALLINN, 17. apr — Sputnik. Tuleval aastal tõuseb päästjate palk ligi 20 ning politseinikel ja piirivalvuritel kümme protsenti, vahendas Pealinn

Siseminister Andres Anvelt nimetas esmaspäeval riigikogus päästjate palgatõusu "ajalooliseks läbimurdeks". Minister märkis, et riigieelarve strateegias on ette nähtud ka tulevikus astmeline edasiminek, et hoida palka konkurentsivõimelisena.

Ego ja Elek hakkavad riigipiiri valvama >>

"Seda on vaja kindlasti sellepärast, et inimesed püsiksid organisatsioonis ja et inimesed ka tuleksid organisatsiooni. Olen rohkem kui kindel, et selline motivatsioonipaketi suurenemine suurendab noorte inimeste tahet ja motivatsiooni tulla päästjaks," ütles Anvelt arupärimisele vastates.

Suurim osa palgatõusuks mõeldud lisarahast läheb politsei- ja piirivalveametile
© Sputnik / Вадим Анцупов

Anvelti sõnul on siseministeeriumi pikem eesmärk tuua päästeamet välja eelarvepuudujäägist. Kui 2016. aastal hindas sõltumatu audit, et päästeameti jätkusuutlikuks tegutsemiseks on kümne aasta jooksul vaja lisaraha 148,7 miljonit eurot, siis 2017. aastal kahanes puudujääk 111 miljonile eurole. 2018. aasta arvutusi alles tehakse.

Ka sõnas siseminister, et Eesti siseturvalisust suurendab ka tänavu esmakordselt üle kümne aasta kasvanud politseinike arv.

2018. aastal saab siseturvalisuse valitsemisala riigieelarvest palgatõusuks 6,9 miljonit eurot, mis moodustab veidi enam kui 4% siseturvalisuse töötajate palgafondist, vahenda uudisteportaal Sputnik Eesti mullu sügise.

Politseid usaldavad Baltimaades enim Eesti elanikud, vähim aga lätlased >>

Siseminister Andres Anvelt nentis, et siseturvalisuse valdkonnas on palgad ajale jalgu jäänud.

"Rohkem kui 4-protsendine palgatõus on küll viimaste aastate jooksul tuntavaim, kuid teha on veel palju, et siseturvalisuse palgad Eesti keskmisega sammu peaksid. Seetõttu seisan taas meie siseturvalisuse tagajate palgatõusu eest järgmistel riigieelarve strateegia läbirääkimistel, mis on juba alanud," vahendas siseministeerium Anvelti sõnu.

Tagid:
palgatõus, majandus, palk, siseministeerium, Politsei- ja piirivalveamet, Päästeamet, politsei, Andres Anvelt, Eesti

Peamised teemad