22:19 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Eesti uudised
lühendatud link
Savisaare protsess (32)
25 0 0

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb peab absurdseks ning erakonna mainet teadlikult kahjustavaks Paavo Pettai väiteid, et viimane on aastatel 2009-2015 jätnud esitamata 1,24 miljoni euro eest arveid.

TALLINN, 18. aprill — Sputnik. Korb rõhutas, et võib olla täiesti kindel, et Paavo Pettai pole Eesti suurim heategija, kes jättis rahumeeli rohkem kui miljon eurot kasseerimata ning avastas selle pea kümme aastat hiljem, vahendab Pealinn.

Arbitraažikohus: Keskerakond peab maksma Pettai firmale pool miljonit eurot >>

"Keskerakond on Paavo Pettaile maksnud kõik esitatud arved. Jutt esitamata arvetest aastaid hiljem kuulub ulmevaldkonda, mida oleme kahtlemata valmis kohtus arutama," kinnitas Korb, et koostöö aluseks saavad olla lepingud, mitte ühe poole väited salapärastest arvetest.

Peasekretär leidis, et Pettai püüab ERJKd kasutades rikastuda ning erakonnalt raha välja pressida. Ta lisas, et erakond on ka ise aktiivselt uurimas, mille eest ja kui palju on erakond reklaamide eest maksnud ning kas selle eest on lubatud teenust saadud.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Владимир Федоренко

"Pole saladus, et Keskerakonnal ja Paavo Pettail pole enam ammu mingisugust koostööd ega sooje suhteid. Tema oskus võtta ja nõuda raha sisulise tööta on kahtlemata muljetavaldav, kuid ei ole meile enam ammu aktsepteeritav," sõnas Korb, kes tõdes, et paraku püüab Pettai taas oma finantsolukorda, mis teravalt üleval, parandada erakonna arvelt.

Arbitraažikohus tegi Keskerakonna ja OÜ Midfieldi (Paavo Pettai ettevõte — toim.) garantiikirjade vaidluses otsuse, mille järgi peab erakond ettevõttele maksma 533 000 eurot. Arbitraažikohtu otsus on lõplik, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti sügisel.

2016. aasta septembris ilmnes, et 2014. aastal oli varasem erakonna peasekretär Priit Toobal allkirjastanud Edgar Savisaare juhtimisel garantiikirjad, mis lubasid täita Paavo Pettaile kuuluva ettevõtte Midfield OÜ rahalised kohustused kolmandate isikute ees.

Erakonna peasekretär Mihhail Korb ütles, et arbitraažikohus rahuldas hagi vaid osaliselt, sest koos viivisega oli nõude suuruseks üle 800 000 euro.

Savisaare protsess >>

Riigiprokuratuur süüdistab endise Keskerakonna esimeest ja Tallinna linnapea Edgar Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, samuti neljas altkäemaksu võtmise episoodis, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises. Keskerakond on süüdistuse saanud juriidilise isikuna.

Teema:
Savisaare protsess (32)
Tagid:
poliitika, majandus, esitamata, arve, garantiikiri, Midfield OÜ, Keskerakond, Edgar Savisaar, Paavo Pettai, Mihhail Korb, Eesti

Peamised teemad