06:22 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Eesti uudised
lühendatud link
2510

Tallinnas opositsioonis olevad neli erakonda algatavad keskerakondlasest linnapea Taavi Aasa umbusaldamise, kuna linnapea sõnumid Tallinna probleemide lahendamisel neid ei veena.

TALLINN, 19. aprill — Sputnik. Kolmapäeval, 18. aprillil kohtusid Tallinna linnavolikogu Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL), Reformierakonna (RE), Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioonid Tallinna linnapea Taavi Aasaga, kellelt nõuti selgitusi Tallinna korruptsioonijuhtumite kohta, teatab ERR.

Järgmisel päeval arutasid neli fraktsiooni Aasa vastuseid ja tõdesid, et linnapea ei ole suutnud pakkuda välja veenvaid lahendusi korruptsiooni tõkestamiseks, nägemata ilmseid probleeme.

Tallinna Linnatransport
© Sputnik / Вадим Анцупов

Taavi Aas on nelja erakonna hinnangul asunud eitavale seisukohale, pidades ainuõigeks linnavalitsuse liikmete kuulumist ning suurte lisatasude saamist linnaettevõtetest.

Tallinna Linnatranspordi AS-i juht lahkub ametist>>

Opositsioon algatab Taavi Aasa umbusalduse ning alustab allkirjade kogumist.

Teisipäeval, 3. aprillil pidas keskkriminaalpolitsei kinni Tallinna Linnatranspordi AS-i neli juhtivtöötajat, kellest kolme kahtlustatakse riigihangete nõuete rikkumises ning eelise andmises ja ühte altkäemaksu võtmises 2 miljoni euro ulatuses, teatas Sputnik Eesti. Lisaks peeti kinni ka kolm ettevõttes mitte töötavat inimest.

Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) juhatuse esimees Enno Tamm lahkub ametist.

Politsei pidas kinni neli Tallinna Linnatranspordi AS-i töötajat>>

TLT nõukogu esimees Taavi Aas ütles, et Tamme tagasiastumispalve rahuldatakse siis, kui uus juht ettevõttele on leitud. Ta avaldas lootust, et konkurss jõuab lõpule juuliks.

Aas ise teatas varem, et lahkub TLT nõukogu esimehe kohalt, mille võtab üle Kalle Klandorf.

Tagid:
umbusaldus, opositsioon, Taavi Aas, Tallinn

Peamised teemad