13:09 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
7510

23. aprillil tähistatakse Eestis veteranipäeva. Kaitsevägi korraldab selle puhul Tallinnas Vabaduse väljakul heategevusürituse Veteranirock 2018.

TALLINN, 23. aprill — Sputnik. Vabaduse väljakul korraldatav üritus kestab kella 17.00-st kuni kella 22.30-ni. Kontserdiga kaasneb militaarmess, millel osalevad Eesti Kaitsetööstuse Liidu ettevõtted, mittetulundusühingud ja Kaitseliit, Kaitseressursside Amet, Kaitseliit ning Kaitseväe struktuuriüksused, teatab Tallinna linnavalitsus.

Veteranirockil esinevad Eesti superstaarid >>

Kell 19 algaval kontserdil esinevad Kaitseliidu Tallinna maleva rockband Mustad Kolonelid, Liis Lemsalu, Ott Lepland, Ivo Linna ja Karl-Erik Taukar Band.

Jüripäeval, 23. aprillil tähistatakse Eestis veteranipäeva – missioonisõdurite ja teenistuses vigastada saanud Eesti sõjameeste päeva – kuuendat korda.

Heategevuslik kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide sinilillejooks
© Sputnik / Вадим Анцупов
Veteranipäeva keskne heategevusüritus on kontsert Veteranirock.

Veteranipäevaga tänatakse ja tunnustatakse neid mehi ja naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ja lähedasi. Veteranid on võidelnud Eesti eest ja teeninud ära ühiskonna tänu ning toetuse. Veterane on meie seas üle 2700.

Kaitsevägi kutsub kõiki inimesi üles heiskama 23. aprillil riigilipud, et näidata oma toetust kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele.

Paldiskis mälestati langenud kaitseväelasi >>

Kaitseväelased on välisoperatsioonidel osalenud alates 1995. aastast Horvaatias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Liibanonis, Makedoonias, Iisraelis ja Süürias, Iraagis, Kosovos, Afganistanis, Malis, Kesk-Aafrika Vabariigis, Adeni lahel ning Vahemerel. Veterane on Eestis ligi 3000, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
välisoperatsioon, veteranid, kontsert, Veteranirock 2018, veteranipäev, kaitsevägi, Vabaduse väljak, Eesti, Tallinn

Peamised teemad