20:02 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Vabaduse väljakul tähistatakse veteranipäeva rockkontserdiga

Vabaduse väljakul tähistatakse veteranipäeva

© Фото: Kaitsevägi
Eesti uudised
lühendatud link
5110

23. aprillil tähistatakse Eestis veteranipäeva. Kaitsevägi korraldab selle puhul Tallinnas Vabaduse väljakul heategevusürituse Veteranirock 2018.

TALLINN, 23. aprill — Sputnik. Vabaduse väljakul korraldatav üritus kestab kella 17.00-st kuni kella 22.30-ni. Kontserdiga kaasneb militaarmess, millel osalevad Eesti Kaitsetööstuse Liidu ettevõtted, mittetulundusühingud ja Kaitseliit, Kaitseressursside Amet, Kaitseliit ning Kaitseväe struktuuriüksused, teatab Tallinna linnavalitsus.

Veteranirockil esinevad Eesti superstaarid >>

Kell 19 algaval kontserdil esinevad Kaitseliidu Tallinna maleva rockband Mustad Kolonelid, Liis Lemsalu, Ott Lepland, Ivo Linna ja Karl-Erik Taukar Band.

Jüripäeval, 23. aprillil tähistatakse Eestis veteranipäeva – missioonisõdurite ja teenistuses vigastada saanud Eesti sõjameeste päeva – kuuendat korda.

Heategevuslik kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide sinilillejooks
© Sputnik / Вадим Анцупов
Veteranipäeva keskne heategevusüritus on kontsert Veteranirock.

Veteranipäevaga tänatakse ja tunnustatakse neid mehi ja naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ja lähedasi. Veteranid on võidelnud Eesti eest ja teeninud ära ühiskonna tänu ning toetuse. Veterane on meie seas üle 2700.

Kaitsevägi kutsub kõiki inimesi üles heiskama 23. aprillil riigilipud, et näidata oma toetust kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele.

Paldiskis mälestati langenud kaitseväelasi >>

Kaitseväelased on välisoperatsioonidel osalenud alates 1995. aastast Horvaatias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Liibanonis, Makedoonias, Iisraelis ja Süürias, Iraagis, Kosovos, Afganistanis, Malis, Kesk-Aafrika Vabariigis, Adeni lahel ning Vahemerel. Veterane on Eestis ligi 3000, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
välisoperatsioon, veteranid, kontsert, Veteranirock 2018, veteranipäev, kaitsevägi, Vabaduse väljak, Eesti, Tallinn

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  14
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  35
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  7