04:11 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Eesti uudised
lühendatud link
34 0 0

Päästeamet viib 7.–11. maini läbi kontrollkampaaniat, mille eesmärgiks on kontrollida korteriühistute tuleohutust ja evakuatsiooniteede läbitavust.

TALLINN, 25. aprill — Sputnik. Iga piirkonna inspektorid valivad kontrollitavad majad ise välja ja võtavad ühistutega eelnevalt ühendust, vahendas Pealinn.

Tegemist on Päästeameti sellel aastal teise kontrollkäiguga kortermajadesse. Jaanuaris toimunud kontrollkäigud näitasid, et kõige suuremaks probleemiks on kortermajade trepikodades hoitavad esemed, mis on ohtlikud ja vastuolus tuleohutusnõuetega.

Päästeamet: Suitsuandurita korterid ohustavad kõiki majaelanikke >>

Tulekahju korral saavad esmapilgul ohutuina näivatest esemetest takistused, mis segavad operatiivset väljapääsu. Puudustega kortermaju oli talvise reidi ajal 72%, millest 95 korral alustati ka haldusmenetlust.

Eestis on alanud tuleohtlik aeg
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eelmiste kontrollkäikude ajal oli korteriühistutel palju küsimusi, kus ja mida võib trepikojas hoida ja kuidas probleeme lahendada. Käesoleva teatega on kaasas joonised, millelt leiab vastused enimlevinud küsimustele ning saab teada, mis on korteriomaniku ja mis ühistu kohustused.

Kevadel ja suve hakul toimuvad paljudes ühistutes koristuspäevad ning üldkoosolekud. See on hea võimalus tuleohutusteemat tõstatada ja arutada näiteks võimaluse üle lapsevankrite ja jalgrataste hoiuruumi rajamiseks.

Paljud korteriühistud on just kevadel otsustanud tellida suurema konteineri, kuhu saavad elanikud oma ebavajalikke asju viia. Vanematele majaelanikele tuleks seejuures kindlasti pakkuda abi, et ka nemad saaksid vajadusel oma vana mööblit või kodumasinad lasta ära viia.

Tuleohutuse teema on kõigi kortermaja elanike ühine mure, sest tuli ei tunne korteri piire, tuletab meelde Päästeamet.

Tõusevad siseturvalisuse töötajate palgad >>

Päästeamet ja Tallinna linn sõlmisid lepingu projektis "500 kodu korda", mille raames muudetakse Tallinna linna haldusterritooriumil 65 eluruumi tuleohutuks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on projekti eesmärk lahendada toimetulekuraskustes leibkondade kriitilised tuleohutusalased probleemid, teatas Tallinna valitusus.

Abilinnapea sõnul on projekti sihtrühmaks lastega pered, eelkõige lasterikkad, erivajadustega inimesed ning üksi elavad eakad, kes on korrastatava eluruumi omanikud ja elavad selles ruumis.

Päästeamet tuvastas enamusel kortermajadest puudusi >>

Kiiresti kasvanud maastikupõlengute arv viitab sellele, et Eestis on alanud tuleohtlik aeg. Lähtuvalt sellest määratakse Päästeameti peadirektori käskkirjaga Eesti territooriumil tuleohtliku aja alguseks 19. aprill 2018, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti Päästeameti teadet.

Tagid:
kontrollreid, trepikoda, tuleohutus, kortermaja, evakueerimine, Päästeamet, Eesti

Peamised teemad