14:47 20. Oktoober 2019
Kuula otse
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
Päästeamet teostab kortermajades tuleohutusreide, illustreeriv foto

Päästeamet teostab kortermajades tuleohutusreide

© Фото: Спасательный департамент
Eesti uudised
lühendatud link
31 0 0

Päästeamet viib 7.–11. maini läbi kontrollkampaaniat, mille eesmärgiks on kontrollida korteriühistute tuleohutust ja evakuatsiooniteede läbitavust.

TALLINN, 25. aprill — Sputnik. Iga piirkonna inspektorid valivad kontrollitavad majad ise välja ja võtavad ühistutega eelnevalt ühendust, vahendas Pealinn.

Tegemist on Päästeameti sellel aastal teise kontrollkäiguga kortermajadesse. Jaanuaris toimunud kontrollkäigud näitasid, et kõige suuremaks probleemiks on kortermajade trepikodades hoitavad esemed, mis on ohtlikud ja vastuolus tuleohutusnõuetega.

Päästeamet: Suitsuandurita korterid ohustavad kõiki majaelanikke >>

Tulekahju korral saavad esmapilgul ohutuina näivatest esemetest takistused, mis segavad operatiivset väljapääsu. Puudustega kortermaju oli talvise reidi ajal 72%, millest 95 korral alustati ka haldusmenetlust.

Eestis on alanud tuleohtlik aeg
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eelmiste kontrollkäikude ajal oli korteriühistutel palju küsimusi, kus ja mida võib trepikojas hoida ja kuidas probleeme lahendada. Käesoleva teatega on kaasas joonised, millelt leiab vastused enimlevinud küsimustele ning saab teada, mis on korteriomaniku ja mis ühistu kohustused.

Kevadel ja suve hakul toimuvad paljudes ühistutes koristuspäevad ning üldkoosolekud. See on hea võimalus tuleohutusteemat tõstatada ja arutada näiteks võimaluse üle lapsevankrite ja jalgrataste hoiuruumi rajamiseks.

Paljud korteriühistud on just kevadel otsustanud tellida suurema konteineri, kuhu saavad elanikud oma ebavajalikke asju viia. Vanematele majaelanikele tuleks seejuures kindlasti pakkuda abi, et ka nemad saaksid vajadusel oma vana mööblit või kodumasinad lasta ära viia.

Tuleohutuse teema on kõigi kortermaja elanike ühine mure, sest tuli ei tunne korteri piire, tuletab meelde Päästeamet.

Tõusevad siseturvalisuse töötajate palgad >>

Päästeamet ja Tallinna linn sõlmisid lepingu projektis "500 kodu korda", mille raames muudetakse Tallinna linna haldusterritooriumil 65 eluruumi tuleohutuks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on projekti eesmärk lahendada toimetulekuraskustes leibkondade kriitilised tuleohutusalased probleemid, teatas Tallinna valitusus.

Abilinnapea sõnul on projekti sihtrühmaks lastega pered, eelkõige lasterikkad, erivajadustega inimesed ning üksi elavad eakad, kes on korrastatava eluruumi omanikud ja elavad selles ruumis.

Päästeamet tuvastas enamusel kortermajadest puudusi >>

Kiiresti kasvanud maastikupõlengute arv viitab sellele, et Eestis on alanud tuleohtlik aeg. Lähtuvalt sellest määratakse Päästeameti peadirektori käskkirjaga Eesti territooriumil tuleohtliku aja alguseks 19. aprill 2018, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti Päästeameti teadet.

Tagid:
kontrollreid, trepikoda, tuleohutus, kortermaja, evakueerimine, Päästeamet, Eesti

Peamised teemad

 • Narva spordiaktivist Vladimir Všivtsev

  Spordiaktivist Vladimir Všivtsev pälvis Euroopa Komisjoni maineka autasu - BeActive Awards konkursi raames tunnistati Narva elanik "Kohalikuks kangelaseks".

  8
 • Azovi võitlejad

  Ameerika Ühendriikides on lõpuks ometi hakatud pöörama tähelepanu Ukraina natsionalistlike organisatsioonide tegevusele ja nõutud eriüksuse "Azov" võitlejate, rahvasuus "mustade mehikeste" kuulutamist terroristideks.

  25
 • Kodutu

  Eurostat hoiatas, et ligi 110 miljonit eurooplast ähvardab vaesus või sotsiaalne tõrjutus. Ametnikud jõudsid sellisele järeldusele ELi riikide sotsiaal-majandusliku olukorra analüüsi tulemuste põhjal. Eriti haavatavad on Bulgaaria, Rumeenia ja Kreeka elanikud.

  15