18:11 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
6201

Harjumaal kolmapäeval teenistusrelva võtnud ning seejärel teadmata suunas lahkunud politseinik Marek on vaatamata laiaulatuslikele otsingutele jätkuvalt kadunud ja infonappusel lõpetasid mehe kolleegid reedel ka tema maastikuotsingud.

TALLINN, 28. aprill — Sputnik. "Meil ei ole enam täiendavat infot, mille pinnalt maastikuotsinguid jätkata ja sel põhjusel need eilsega katkestasime," vahendas Pealinn viitega BNS-le Põhja prefektuuri operatiivjuht Urmas Krulli sõnu.

"Saime üleeile vihje, et Nelijärve lähedal olevat keegi näinud Mareki-sarnast meest ning lähedusse oli paigaldatud oranž telk. Kontrollisime antud telgi asukohta, kuid telki enam seal ei olnud. Kui kellegi on lisainfot, kes võis telgiga Aegviidu kandis ööbida, palun andke sellest meile teada," ütles Krull.

Kadunute leidmiseks on vaja maksimaalseid pingutusi >>

"Oleme kolme päeva jooksul kontrollinud kõikvõimalikke vihjeid, mis meieni on laekunud. Vaatasime läbi turvakaamerasalvestisi rongidelt ning linnaruumist, et kaardistada Mareki liikumist ja selgitada välja tema võimalik teekond," rääkis Krull.

"Suhtlesime Mareki lähedaste, sõprade ja tuttavatega, et saada aimdust Mareki kadumise tagamaadest," valgustas Krull kadunud kolleegi otsingute tagamaid. "Mareki pere on väga mures ning teda oodatakse koju."

Politsei palub kõigil Marekit näinutel anda sellest teada hädaabinumbril 112. Ühtlasi palub politsei oma tähelepanekutest teada anda ka neil, kes on Mareki-sarnast meest näinud või kuskil metsa vahel mingile inimtegevusele viitavaid jälgi märganud.

Пропавший полицейский Марек
© Фото : Департамент полиции и погранохраны
Kui näete pildil olevat meest, siis palun võtke ühendust numbril 112
Marek on 1,80 cm pikk, tugevama kehaehitusega ja heledama peaga. Tal võib seljas olla tume jope ning tumedad jalanõud. Kui näete pildil olevat meest, siis palun võtke ühendust numbril 112.


Samuti on oodatud info Mareki asukohast või teave tema liikumisest alates esmaspäevast, 23. aprillist SA Kadunud 24/7 info-ja nõustamistelefonile 6616776, info andjale tagame anonüümsuse, teatab SA Kadunud.

Kadunute leidmiseks jäävad sageli olulised sammud astumata, väitis kadunuks jäänud inimeste otsimisega tegeleva Sihtasutuse Kadunud asutaja Aare Rüütel. Tema sõnul on kadunud inimestel maastikul elus püsimiseks maksimaalselt 120 tundi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti 2016. aasta kevadel. 

Kaduma läinud soomlase otsingud lõppesid tulemusteta >>

"Seetõttu on elude päästmiseks otsustava tähtsusega need pingutused, mida tehakse inimeste leidmiseks esimese viie tööpäeva jooksul," sõnas Rüütel.

Tagid:
relvastatud, otsingud, teenistusrelv, kadunud, PPA, politsei, Urmas Krull, Harjumaa, Eesti

Peamised teemad