09:46 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Eesti uudised
lühendatud link
2610

Kaugtöö tegemise võimaldamine aitab kaasajastada töökorraldust ning suurendab tööjõuvalikut.

TALLINN, 30. aprill — Sputnik. Rahandusministeerium ning Riigi- ja Omavalitsusasutuste Töötajate Ametiühingute Liit (ROTAL) sõlmisid kaugtööd soosiva kokkuleppe, mis aitab kaasajastada töökorraldust ning suurendab tööjõuvalikut, edastab Pealinn.

"Avalik teenistus peab arenema sarnaselt erasektorile ning olema töötingimustes paindlikum," ütles riigihalduse minister Jaak Aab pressiteate vahendusel.

Kaugtööks loetakse kokkuleppe kohaselt töötamist väljaspool töökoha tavapärast asukohta tööandja loodud kaugtöökeskuses või väljaspool tööandja territooriumi.

Töötajad eelistavad paindlikku tööaega ja kaugtööd>>

"Kaugtöö võimaldamine on üks samm parema töökeskkonna tekitamisel. Seda saab teha nii kodus kui ka pea igasse maakonda loodavas riigimajas, mida saavad vajadusel kasutada kõigi riigiasutuste töötajad," ütles Aab.

Kaugtöö tegemise võimaldamine aitab kaasajastada töökorraldust ning suurendab tööjõuvalikut. See annab võimaluse kandideerida avalikku teenistusse ka maapiirkondades elavatele inimestele. Samuti on kaugtööd tehes lihtsam tasakaalustada töö- ja pereelu, kuna tööd on võimalik teha kas kodust või kodukoha lähedal.

Ligi 30 000 Eesti noort ei õpi, osale koolitustel ega tööta>>

Kokkulepe aitab arendada avalikku teenistust ning selles on kirjas kaugtöö tegemise üldised põhimõtted. Kaugtöö võimaldamine sõltub konkreetse ametikoha ülesannetest ja eeldab töötaja ning tööandja vahelist usaldust. Kaugtöötajat tuleb kohelda võrdselt asutuse teiste töötajatega, võimaldades tal osaleda koolitustel ning tagades tööks vajalikud töövahendid.

Tagid:
kaugtöö, ametiühing, ROTAL, rahandusministeerium, Eesti

Peamised teemad