01:22 06. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1854
  • RUB86.3692
Eesti uudised
lühendatud link
4710

13-19-aastastel aktiivsetel ja töökatel Tallinna koolinoortel on valikus rohkem kui 50 rühma nii Tallinnas kui mujal Eestis. Kokku on pakkuda ligi 1000 malevakohta.

TALLINN, 1. mai — Sputnik. Kolmapäeval, 2. mail kell 15.00 algab sihtasutuse Õpilasmalev kodulehel malevarühmadesse registreerumine, teatas Tallinna linnavalitsus. SA Õpilasmalev juhataja Ott Väli sõnul ei teki malevarühmad tühja koha peale. 

"Malevlased lähevad vaid sinna, kus on töö! Rõõm on tõdeda, et jätkuvalt on ettevõtjaid, kes annavad noortele võimaluse oma piiramatu energia rakendada töötegemisse," sõnas Väli.

Malevasuvi on avatud >>

"Sihtasutusel Õpilasmalev on sel suvel koostöö umbes 30 eraettevõttega, lisaks Riigimetsa Majandamise Keskus ja kõik Tallinna linnaosavalitsused," lisas Väli.

Ka tänavu on malevarühmade suurimaks tööandjaks Circle K Eesti AS, kes palkab suvel rohkem kui 100 malevlast. Malevlasi näebki suvel toimetamas paljudes Eesti tanklates (Circle K, Olerex) poekettides (Rimi, Coop), suurtaludes, turbarabas, turismiettevõtetes jne. Võib öelda, et võrreldes mõne aasta taguse ajaga on malevlastele pakutavad tööd muutunud mitmekesisemaks.

Kolmandat suve järjest saavad osad malevarühmad lisaks töötegemisele läbida ka spetsiaalselt õpilasmaleva jaoks kohandatud riigikaitseprogrammi.

Koostöös Kaitseministeeriumiga ja MTÜ-ga Riigikaitse Rügement saadakse teadmisi riigikaitsest ning proovida välilaagris metsaelu. Kui varasematel aastatel on programm olnud Tallinna õpilasmalevlastele, siis seekord on liitumas ka Maardu ning Lääne- ja Raplamaa ÕM-id.

Malevarühmade nimekirjaga ja üksikasjadega (aeg, töö, vanus jne) saab tutvuda SA Õpilasmalev kodulehel.

Tallinnas avati tänavune malevasuvi >>

Kindlasti tasub enne tutvuda ka registreerimise meelespeaga. SA Õpilasmalev tuletab meelde, et registreerimine käib kiiruse põhimõttel – kes ees, see sees.

Seetõttu tasub noortel eelnevalt endale otsida sobiv rühm ja ka varuvariandid. Samuti olla valmis täitma motivatsiooniküsimustikku.

Kõikide registreerunute andmed salvestuvad SA Õpilasmalev andmebaasis. Kui isegi juhtub, et kohe soovitud rühma ei pääsenud, siis kohtade vabanemisel võetakse soovijaga ühendust.

Millele enne malevasse registreerimist mõelda

  • Rühma toimumisaeg — mõtle läbi, kas sul on malevarühma toimumise aeg täies ulatuses vaba. Enne rühma minemist sõlmitakse sinuga tähtajaline tööleping. Oma allkirjaga garanteerid tööandjale, et oled kogu lepingus märgitud aja malevas olemas. Juhul kui sa leiad, et rühma ajavahemikku jääb ka kooli lõpetamine, reis, kontsert või mõni muu sündmus, kuhu minna plaanid, siis vali registreerimiseks mõni muu rühm!
  • Töö — malev koosneb kahest osast — töö ja vaba aeg, üks ei saa olla teiseta. Kas oled valmis viiel päeval nädalas 4 — 6 tundi tööd tegema? Kui sa tunned, et see käib sulle üle jõu, soovitame valida mõne teise laagritüübi. Töid on erinevaid ja rühma registreerimisel tee enda jaoks selgeks, milline töö on sulle jõukohane. Mõni töö nõuab suuremat füüsilist jõudu, teine töö aga püsivust ja näpukiirust. Tööandja eeldab igalt noorelt kindla töölõigu tegemist, ning kui töö tegemine pole sinu jaoks, ei ole mõistlik sind ka malevakohal hoida. Kokkuvõtteks kehtib reegel — enne töö, siis lõbu.

  • Töötasu — tööd ja malevarühma valides veendu, et pakutava töö eest makstakse sulle sobivat töötasu. Mõnel juhul tasutakse tunnipõhiselt, teisel juhul arvestatakse korjatud kilosid või tükitööd.
  • Vabaaja tegevused — peale tööpäeva toimuvad kõikides rühmades igapäevaselt mitmekülgsed ühistegevused, mida korraldavad rühmajuhid.
  • Osalustasu maksab noor, kes on saanud e-mailile kinnituse rühma pääsemise kohta. Kohast loobumisel osalustasu ei tagastata! Linnasisese rühma osalustasu: 2-nädalane rühm — 20 EUR; 3-nädalane rühm — 30 EUR; linnavälise rühma osalustasu on 50 EUR.
  • Kodukord ja lapsevanema infokiri — Malevlane koos lapsevanemaga PEAB olema tutvunud SA Õpilasmalev kodukorra ning infokirjaga.
Tagid:
ühiskond, lapsed, laager, koolivaheaeg, suvi, noored, õpilasmalev, linnavalitsus, Tallinn, Eesti

Peamised teemad