20:55 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Eesti uudised
lühendatud link
Õppus Siil 2018 (21)
5120

Kolmapäeval algab 14. maini kestev suurõppus Siil, kus ligi 15 000 kaitseväelast, kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, politseiametnikku, päästetöötajat ning liitlas- ja partnerriigi sõjaväelast harjutab laiapindse riigikaitse toimimist.

TALLINN, 2. mai — Sputnik. "Kaitseväe suurõppus Siil on eelkõige maakaitse õppus, kus kandev roll on Kaitseliidul. Samas ei saa me unustada riigi- ja inimeste koostööd julgeoleku tagamisel. Kõigil on selles oma roll. Tänapäevases maailmas puudutab julgeolek lisaks riigikaitseorganisatsioonidele ka sisejulgeolekuga tegelevaid ametkondi ning era- ja avalikku sektorit," ütles kaitseväe juhataja kindral Riho Terras, edastas Kaitseväe peastaap.

Siil tugevdab Eesti ja Läti kaitsealast koostööd >>

Terrase sõnul on Siili õnnestumises tähtis iga osaleja panus. "Samuti olen tänulik kõigile maaomanikele ja ettevõtjatele, kelle toetuseta Eesti suuruses riigis Siili mastaabis õppuse korraldamine oleks võimatu," lisas Terras.

Järgmisel nädalal algab suurõppus Siil
© Sputnik / Сергей Степанов

Õppuse peamiseks eesmärgiks on harjutada maakaitse toimimist nii konventsionaalse kui tavatu sõjapidamise keskkonnas. Selleaastane õppus hõlmab kogu Eestit ning keskendub lõpuosas Kagu-Eestis ja Põhja-Lätis toimuvale lahingutegevusele.

"Siil 2018 peab saatma välja tugeva sõnumi meie ühiskonnale, liitlastele ja vastasele, et oleme võimelised ühiskonnaüleseks riigi ja meie inimeste kaitseks ükskõik millises olukorras," ütles Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili, kelle sõnul oodatakse Siilile seetõttu kõiki kaitseliitlasi, et koos kaitseväelaste, politseinike, liitlaste ja teistega näidata, et iga okas loeb.

Õppus jaguneb kolme etappi, millest esimese 2.-4. maini kestval õppusel osalevad üksused saavutavad lahinguvalmiduse; teises 4.-7. maini kestvas faasis üksuste koostööõpe ja kolmandas etapis 8.-12. maini õppelahingud.

Suurimad õppused on tänavu Siil ja Saber Strike >>

Siili fookus on maaväel, kuid oluline roll on ka mere- ja õhuväel. Lisaks 19 liitlas- ja partnerriigi kaitseväelastele osalevad veel viie NATO struktuuriüksuse esindajad.

Eesti päästemeeskonna meditsiinirühm võtab 6.-8. mail osa suurõppusest Siil, harjutades massilist haigete vastuvõtmist ja ravimist välitingimustes, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai sõnul on Eesti päästemeeskonna meditsiinirühma välihaigla kriisi korral avatud kõigile abivajajatele.

„Elanikkonna kaitse seisukohalt on oluline omada välihaiglat, mida on kerge liigutada ning mis on alati seal, kus seda vajatakse," ütles Martin Kadai, kelle sõnul on sellisel vabatahtlikest koosneval meditsiinirühmal täita oluline roll, sest meditsiinirühma võidakse rakendada nii Eestis kui rahvusvahelise kriisi lahendamisel.

Osalejate arvult suurimad tänavu Eestis korraldatavad õppused on mais peetav Siil ja juunis toimuv Saber Strike, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Trumpi nõunik soovitas USA väed Baltimaadest välja tõmmata >>

Tänavu mais peetavast suurõppusest Siil võtab osa üle 13 000 vormikandja, tegemist on taasiseseisvumisaja suurima sõjalise õppusega. Tänavu juunis peetavast õppusest Saber Strike Eesti territooriumil peetavast osast võtab osa üle 2000 kaitseväelase.

Teema:
Õppus Siil 2018 (21)
Tagid:
suurõppus, sõjaväelased, Siil, kaitsevägi, Riho Terras, Eesti

Peamised teemad