10:30 01. Detsember 2020
Kuula otse
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
Eesti uudised
lühendatud link
8710

Riigikogu ees vande andmisega astusid ametisse tervise- ja tööminister Riina Sikkut ning riigihalduse minister Janek Mäggi.

TALLINN, 3. mai — Sputnik. "Soovin uutele ministritele head pealehakkamist ja kiiret sisseelamist uutesse ametitesse. Tervitan neid meeskonda, kelle eesmärk on muuta Eesti ühiskonda sidusamaks, võrdsemaks ja jätkusuutlikumaks. Igale ministrile on usaldatud suure vastutusalaga valdkond," edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo peaminister Jüri Ratase sõnu.

"Olen kindel, et ameteid vastu võttes oli Riina Sikkutil ja Janek Mäggil sisemine veendumus ning tahe anda tõsine panus Eesti ühiskonna edendamisse. Soovin neile edu poliitikutena ning usun, et uued ministrid toovad kaasa värske pilgu, kuidas me ühiselt saaksime Eesti elu veelgi sisulisemalt edasi viia," ütles Ratas.

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut töötas alates 2017. aasta algusest riigikantselei strateegiabüroo sotsiaal- ja tervisepoliitika nõunikuna. Aastatel 2011–2017 oli Sikkut Poliitikauuringute Keskuse Praxis tervisepoliitika programmi analüütik ja programmijuht aastatel 2012-2013. Praxises töötas Sikkut ka varemalt uurimisassistendina 2003.-2004. ja 2005. aastal.

Ossinovski: valitsus tegi esimesel aastal kaks viga >>

Lisaks on ta töötanud Swedbankis ning rahandusministeeriumis. 12. jaanuaril 1983. aastal sündinud Sikkut on lõpetanud Vinni-Pajusti Gümnaasiumi. Bakalaureusekraadi omandas Sikkut Tartu Ülikoolis majanduse erialal. Tal on 2010. aastast tervisepoliitika teadusmagistri kraad Londoni Ülikoolist Suurbritanniast.

 • Премьер-министр Эстонии Юри Ратас и министр здоровья и труда Рийна Сиккут
  Peaminister Jüri Ratas ja tervise- ja tööminister Riina Sikkut
  © Riigikogu / Erik Peinar
 • Премьер-министр Эстонии Юри Ратас и министр государственного управления Янек Мягги
  Peaminister Jüri Ratas ja riigihalduse minister Janek Mäggi
  © Riigikogu / Erik Peinar
 • Министр здоровья и труда Рийна Сиккут
  Tervise- ja tööminister Riina Sikkut
  © Riigikogu / Erik Peinar
 • Министр государственного управления Янек Мягги
  Riigihalduse minister Janek Mäggi
  © Riigikogu / Erik Peinar
1 / 4
© Riigikogu / Erik Peinar
Peaminister Jüri Ratas ja tervise- ja tööminister Riina Sikkut

Riigihalduse minister Janek Mäggi on 2000. aastal asutatud suhtekorraldusfirma Powerhouse asutaja ning oli seni ka selle juhataja. Aastatel 1997-2000 töötas Mäggi Ühispanga (hilisema SEB Panga) asepresidendina. Muu hulgas on ta juhtinud ETV-s majandussaadet "Miljon senti" ning töötanud ajakirjanikuna ajalehe "Äripäev" toimetuses. Alates 2015. aastast on Mäggi Eesti Kunstiakadeemia kuratooriumi aseesimees.

Janek Mäggi on 2014. aastal asutatud SA Hille Tänavsuu Vähiravifondi "Kingitud Elu" üks kaasasutajatest. Alates 2005. aastast on ta Tallinna Lastehaigla Toetusfondi nõukogu esimees. 5. septembril 1973. aastal sündinud Janek Mäggi on lõpetanud 1999. aastal Tartu Ülikooli Õigusinstituudi õigusteaduse erialal, mis on võrdsustatud magistrikraadiga

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski teatas aprillis erakonna volikogul, et keskendub valimiste eel sajaprotsendiliselt erakonnale ning paneb seetõttu tervise- ja tööministri ameti maha, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Rahandusministeerium sõlmis riigitöötajate ametiühinguga kaugtöö kokkuleppe >>

Riigihaldusminister Jaak Aab jäi märtsi keskel politseile vahele alkoholi tarvitamise jääknähtudega auto juhtimisel ning teatas ametist tagasi astumisest. Aab esitas peaministrile tagasiastumispalve 17. aprillil.

Tagid:
poliitika, ametivanne, ministrid, rahandusministeerium, sotsiaalministeerium, valitsus, Jaak Aab, Jevgeni Ossinovski, Janek Mäggi, Riina Sikkut, Eesti

Peamised teemad