15:01 24. Märts 2019
Kuula otse
  • USD1.1302
  • RUB72.7425
Taavi Aas

Tallinna opositsioon andis volikogule üle Taavi Aasa umbusaldusavalduse

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
2610

Tallinna volikogu Reformierakonna, IRL-i, SDE ja EKRE volinikud andsid neljapäeval üle linnapea Taavi Aasa umbusaldusavalduse.

TALLINN, 3. mai — Sputnik. Umbusaldusavaldusele kirjutasid alla 37 opositsioonisaadikut, edastas ERR.

"Korruptsiooni süsteemsete põhjuste eitamine ja eiramine ning kesine linnajuhtimine ei jäta enam muid valikuid. Tallinna linnapea Taavi Aas ei ole suutnud opositsioonile ega linlastele tõestada, et oskab ja soovib juhtida linna," seisis erakondade ühisavalduses.

Taavi Aas nõustus, et korruptsioon tuleb linnast välja juurida ning sellega ka tegeletakse. "Me oleme ise esitanud politseile materjale selle kohta, kui meil on olnud kahtlusi. Me peame sellega tegelema kõik — nii linn kui ka õiguskaitseorganid," ütles Aas "Aktuaalsele kaamerale".

Politsei pidas kinni neli Tallinna Linnatranspordi AS-i töötajat>>

Teisipäeval, 3. aprillil pidas keskkriminaalpolitsei kinni Tallinna Linnatranspordi AS-i neli juhtivtöötajat, kellest kolme kahtlustatakse riigihangete nõuete rikkumises ning eelise andmises ja ühte altkäemaksu võtmises 2 miljoni euro ulatuses, teatas Sputnik Eesti. Lisaks peeti kinni ka kolm ettevõttes mitte töötavat inimest.

Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) juhatuse esimees Enno Tamm lahkus ametist.

TLT nõukogu esimees Taavi Aas ütles, et Tamme tagasiastumispalve rahuldatakse siis, kui uus juht ettevõttele on leitud. Ta avaldas lootust, et konkurss jõuab lõpule juuliks.

Aas ise teatas varem, et lahkub TLT nõukogu esimehe kohalt, mille võtab üle Kalle Klandorf.

Tagid:
umbusaldus, opositsioon, Taavi Aas, Tallinna Botaanikaaia Palmimaja

Peamised teemad