22:48 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
3901

Kaitseminister Jüri Luik ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terras tutvusid eile õhtul Tallinna lähistel paikneva Staabi- ja sidepataljoni reservväelaste teenistusega ning tänasid neid panuse eest Eesti riigikaitse tugevdamisse.

TALLINN, 4. mai — Sputnik. "Eesti sõjaline kaitse on tugev, kuna meie reservväelased on hea väljaõppe, parima võimaliku varustuse ning kõrge teotahtega," ütles kaitseminister Jüri Luik. "Tänan mõistva suhtumise eest ka reservväelaste peresid ning tööandjaid, kelle positiivne suhtumine annab tuge teenistuses."

Kolmapäeval algab suurõppus Siil >>

"Tänan kõiki reservväelasi ja kaitseliitlasi, kes on juba asunud teenistusse suurõppusel Siil 2018 või veel tulevad teenistusse. Iga võitleja osalus ja panus on oluline, et me saaksime kinnitust meie vägevusest," ütles kaitseminister. "Tänan mõistva suhtumise eest ka reservväelaste peresid ning tööandjaid, kelle positiivne suhtumine annab tuge teenistuses," ütles Luik.

Suurimad õppused on tänavu Siil ja Saber Strike, illustreeriv foto
© Sputnik / Сергей Степанов

Staabi- ja sidepataljoni kahe kompanii reservväelastest juhtkond alustas teenistust esmaspäeva, 30. aprillil, üksuse põhikoosseis kogunes kolmapäeval.

Esimestel päevadel tegelevad üksused oskuste värskendamisega, tuletades meelde allüksuste taktikaid ja tegevusi, samuti erialase tehnika ja relvade kasutamist. Staabi- ja sidepataljoni üksused tagavad Siil 2018 käigus kaitseväe juhtimispunktide tegevuse maastikul.

Sideväelaste reservõppekogunemine lõppeb 12. mail. Suurõppusel Siil 2018 osaleb kokku ligi 15 000 kaitseväelast, kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, politseiametnikku, päästetöötajat ning liitlas- ja partnerriigi sõjaväelast harjutab laiapindse riigikaitse toimimist.

Õppuse peamiseks eesmärgiks on harjutada maakaitse toimimist nii konventsionaalse kui tavatu sõjapidamise keskkonnas. Selleaastane õppus hõlmab kogu Eestit ning keskendub lõpuosas Kagu-Eestis ja Põhja-Lätis toimuvale lahingutegevusele.

Kaitsevägi kutsub üles hoolikalt liiklema >>

Õppus jaguneb kolme etappi, millest esimese 2.-4. maini kestval õppusel osalevad üksused saavutavad lahinguvalmiduse; teises 4.-7. maini kestvas faasis üksuste koostööõpe ja kolmandas etapis 8.-12. maini õppelahingud. Siilil osalevad 19 liitlas- ja partnerriigi kaitseväelased ning viie NATO struktuuriüksuse esindajad.

Alates kolmapäevast alustas saadetega õppuse Siil raadio Sõduri FM, mis igal hommikul alates kella 7.55 vahendab uudiseid ja toob kuulajateni lugusid otse õppuselt, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Raadiot saab kuulata Lõuna-Eestis Antslas ja selle lähiümbruses sagedusel 91,7 Mhz ning üle Eesti interneti vahendusel Vikerraadio koduleheküljel. Lisaks toimub igal hommikul kell 8.35 otselülitus Vikerraadio eetrisse.

Trumpi nõunik soovitas USA väed Baltimaadest välja tõmmata >>

Osalejate arvult suurimad tänavu Eestis korraldatavad õppused on mais peetav Siil ja juunis toimuv Saber Strike, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tänavu juunis peetavast õppusest Saber Strike Eesti territooriumil peetavast osast võtab osa üle 2000 kaitseväelase.

Samal teemal

Kuperjanovlased valmistuvad suurõppuseks Siil
Siil tugevdab Eesti ja Läti kaitsealast koostööd
Kaitsevägi korraldab tuleval aastal kõigi aegade suurima õppuse Siil
Tagid:
õppus, reservväelased, Siil, Kaitseliit, kaitseministeerium, Jüri Luik, Eesti

Peamised teemad