00:27 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Tartu kutsub kevadlaadale

Tartu kutsub kevadlaadale

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
1620

Laupäeval, 5. mail kell 10-17 toimub Tartu kesklinnas traditsiooniline kevadlaat, mida korraldatakse juba 18. korda.

TALLINN, 4. mai — Sputnik. Tartu Raekoja platsil ja Küüni tänaval on väljas üle 350 kaupleja, teatab Tartu Linnavalitsus.

Laadal kaubeldakse eestimaise toidu- ja talukaubaga, rikkalikult pakutakse käsitööd (kudumeid, puidust esemeid, punutisi, disainitooteid, mahekosmeetikat, ehteid, kaltsunukke, keraamikat jm).

Laadale on registreerunud rohkelt istikute, seemnete, sibulate ja muu kevadise aiakraami müüjaid.

Udmurdi karmoškamängija Pavel Kutergin
© Фото : из лмчного архива Павла Кутергина

Suures valikus on müügil singid, suitsuliha ja —kala, väiketootjate juustud, kevadine köögivili, värske hapukurk, redis, sibul, tomat ja mesi. Maiasmokkadele on saadaval laadamaiustused ning käsitööjäätis. Värskeid küpsetisi pakuvad mobiilsed pagarikojad.

Raekoja ette püstitatud laval kestab kuni kella 16ni kogupere kultuuriprogramm. Kevadlaadale tulevad lapsi ja laadarahvast rõõmustama mustkunstnik, Laulupesa lapsed, vahvaid etteaste pakuvad Shate tantsukooli õpilased ning kaasahaaravat muusikat teeb ansambel Moisekatzig.

"Vene ball" Tartus>>

Laadameelolu aitavad luua tänavamuusikud mitmes erinevas paigas.

Meelelahutusprogramm laval:

10.30 Laulupesa lapsed

11.30 ansambel Moisekatziq

12.30 mustkunstnik

13.30 ansambel Moisekatziq

14.00 mustkunstnik

14.30 Shaté tantsukool

15.00 ansambel Moisekatziq

Kell 12-16 Sporditäika spordimuuseumi ees

Tagid:
kevadlaat, Tartu

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  32
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  19
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12