04:33 27. Mai 2018
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
Ida piir

Idapiiri väljaehitamiseks on kavas kulutada 17 miljonit

© Фото : Vabariigi Valitsus
Eesti uudised
lühendatud link
2802

Esimest korda kogunenud idapiiri väljaehitamise nõukogu sai ülevaate piiriehituse hetkeseisust, tänavu on kavas kulutada idapiiri väljaehitamiseks 17 miljonit eurot.

TALLINN, 4. mai — Sputnik. Reedel, 4. mail kogunes esimest korda idapiiri väljaehitamise nõukogu, kuhu kuuluvad asjasse puutuvate ministeeriumide ja peaministri büroo esindajad, edastab Pealinn viitega siseministeeriumile.

Nõukogu esimesel kohtumisel oli kõne all piiriehituse projekti juhtrühma ja nõukogu eesmärgid, ülesanded ja töövorm.

Koosolekul osalenud politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher andis nõukogule põhjaliku ülevaate idapiiri väljaehitamise hetkeseisust.

Kallim idapiir: Vaheri pädevus on kahtluse all>>

Vaheri sõnul on kevade seisuga on lõplikult valmis ja vastu võetud kaks katselõiku ning ees seisab ka katselõikude testimine. Tänavu jätkatakse elektriliitumise punktide rajamisega ning plaanis on suuremahulised hanked ja investeeringud kokku 17 miljoni euro eest.

Vaheri sõnul on endisel päevakorral küsimused piiririba laiendamisest, läbirääkimised maaomanikega kestavad. Samuti jätkuvad piirivalve infosüsteemi Kilp arendustööd ning juhtimispunktide väljaehitamine.

Ka kavatseb politsei- ja piirivalveamet rajada Narva jõele kolme radaripositsiooni, mida hakatakse kasutama Vasknarva, Punamäe ja Permisküla kanti jääva piiriäärse ala valvamiseks. Radaripositsioonide rajamiseks ostis amet maad juurde, et vajaminev taristu ära mahutada.

Praegu käivad radaripositsioonide rajamiseks vajaminevad ettevalmistustööd, sealhulgas ehituslubade hankimine. Edasi ehitatakse vastavad tornid ja tellitakse vajaminev tehnika ehk kaamerad ja radarid. Töödega loodetakse valmis saada selle aasta lõpuks või hiljemalt 2019.a alguses.

Ka sel aastal ootavad ees Peipsi järvistul piirirežiimi ala tähistamine toodritega ning Narva veehoidlale mullu paigaldatud toodrite asukohtade korrigeerimine selleks, et ennetada ebaseaduslikke ületusi. Neid töid koostöös veeteedeametiga alustatakse loodetavasti juba maikuus, sõltuvalt ilmastikuoludest.

Lähiajal lõpetatakse ka Narva jõe lähistel piiriäärsel alal piiripostide paigaldamine, mis tähendab, et kogu Eesti-Vene piir (välja arvatud väljavahetamisele kuuluvad maad) saavad piiripostidega kaetud.

Politsei- ja Piirivalveamet ei oska riigi raha lugeda>>

Idapiiri väljaehitamise nõukogu koguneb taas 30. mail.

Piiri väljaehitamise projekti juhtimine korraldati siseministri käskkirjaga ümber, kui vaheauditis ilmnesid kommunikatsiooniprobleemid. Pandi paika töö tellija ja töö täideviija ning nende ülesanded ja vastutus. Projekti tegevusi korraldab piiri väljaehitamise juhtgrupp politsei- ja piirivalveameti peadirektoriga eesotsas. Nõukogu tegevust juhib siseministeeriumi korrakaitse ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt.

Valitsuskabinet koguneb mai lõpus, et saada hinnang Eesti idapiiri tehnilise seire ja valvesüsteemi ning taristu kontseptsiooni tõhususele Euroopa Liidu Piiriagentuurilt (FRONTEX) ja Riigi Kinnisvara AS-ilt. Samuti on piiritaristu ehitusprojektile tellitud analüüs väliselt eksperdilt, see valmib suvel.

Tagid:
idapiir, PPA, Elmar Vaher, Eesti

Peamised teemad

 • Anton Tšehhov ja tema abikaasa Olga Knipper

  Tšehhovi tegelastel pole piisavalt kirge, meelekindlust ega leegitsevaid tundeid. Kuid tema proosast tekkivaid judinaid ei tohiks segi ajada autori enese kannatustega.

  19
 • Briti fännid

  Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale.

  53
 • Tallinna vanalinna päevad

  Tänavuste vanalinnapäevade avaetendus algab 30. mail kell 19 Raekoja platsil kaskadööride retkega ratta seljas Pühavaimu tornist Raekoja torni ja sajandit kolmveerand tunniga läbi keriva lavastusega.

  12