08:10 10. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Eesti uudised
lühendatud link
2001

Kunagine keskerakondlane, praegune reformierakondlane Deniss Boroditš distantseeris end Tallinna linnapea Taavi Aasa umbusaldushääletusest teisipäeval Tallinna volikogus.

TALLINN, 7. mai — Sputnik. Boroditš keeldus umbusaldushääletuses osalemisest ja peatas enda volitused volikogus kolmeks kuuks, kirjutab ERR viitega venekeelsele uudisteportaalile.

Tallinna opositsioon andis volikogule üle Taavi Aasa umbusaldusavalduse >>

"Peatasin enda volitused Tallinna volikogus isiklikel põhjustel. 8. mail arutavad saadikud Taavi Aasa umbusaldamise küsimust. Ma töötasin neli aastat temaga koos ja tean teda kolleegina hästi. Ma ei tahtnud tema umbusaldamisel osaleda. See on minu peamine motiiv. Tean Taavi Aasa kui ausat ja kohusetundlikku inimest. Ma ei usu, et umbusaldamisega lahendaks kuidagi korruptsiooniprobleemi. Loomulikult neid korruptsiooniskandaale õigustada ei tohi, kuid teha vastutavaks nende eest Taavi Aas, oleks ebaõiglane," märkis ta.

Tallinna volikogu Reformierakonna, IRL-i, SDE ja EKRE volinikud andsid eelmise nädala neljapäeval üle linnapea Taavi Aasa umbusaldusavalduse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Umbusaldusavaldusele kirjutasid alla 37 opositsioonisaadikut.

Tallinna linnapea Taavi Aas
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Korruptsiooni süsteemsete põhjuste eitamine ja eiramine ning kesine linnajuhtimine ei jäta enam muid valikuid. Tallinna linnapea Taavi Aas ei ole suutnud opositsioonile ega linlastele tõestada, et oskab ja soovib juhtida linna," seisis erakondade ühisavalduses.

Taavi Aas nõustus, et korruptsioon tuleb linnast välja juurida ning sellega ka tegeletakse. "Me oleme ise esitanud politseile materjale selle kohta, kui meil on olnud kahtlusi. Me peame sellega tegelema kõik — nii linn kui ka õiguskaitseorganid," ütles Aas "Aktuaalsele kaamerale".

Teisipäeval, 3. aprillil pidas keskkriminaalpolitsei kinni Tallinna Linnatranspordi AS-i neli juhtivtöötajat, kellest kolme kahtlustatakse riigihangete nõuete rikkumises ning eelise andmises ja ühte altkäemaksu võtmises 2 miljoni euro ulatuses, teatas Sputnik Eesti. Lisaks peeti kinni ka kolm ettevõttes mitte töötavat inimest.

Aas ise teatas varem, et lahkub TLT nõukogu esimehe kohalt, mille võtab üle Kalle Klandorf.

Politsei pidas kinni neli Tallinna Linnatranspordi AS-i töötajat>>

Tallinlased on juba viis aastat saanud linna ühistransporti tasuta kasutada ning rahulolu ühistranspordiga on aasta aastalt kasvanud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti jaanuaris. Viie aasta jooksul investeeriti Tallinna ühistranspordi arendamisse kokku 200 miljonit eurot, teatab Tallinna linnaplaneerimise amet.

Tagid:
korruptsioon, hääletus, umbusaldus, Tallinna Linnatranspordi AS, Keskerakond, Taavi Aas, Deniss Boroditš, Tallinn, Eesti

Peamised teemad