11:49 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Reformierakondlane Deniss Boroditš

Boroditš keeldus Aasa umbusaldushääletuses osalemast

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
1701

Kunagine keskerakondlane, praegune reformierakondlane Deniss Boroditš distantseeris end Tallinna linnapea Taavi Aasa umbusaldushääletusest teisipäeval Tallinna volikogus.

TALLINN, 7. mai — Sputnik. Boroditš keeldus umbusaldushääletuses osalemisest ja peatas enda volitused volikogus kolmeks kuuks, kirjutab ERR viitega venekeelsele uudisteportaalile.

Tallinna opositsioon andis volikogule üle Taavi Aasa umbusaldusavalduse >>

"Peatasin enda volitused Tallinna volikogus isiklikel põhjustel. 8. mail arutavad saadikud Taavi Aasa umbusaldamise küsimust. Ma töötasin neli aastat temaga koos ja tean teda kolleegina hästi. Ma ei tahtnud tema umbusaldamisel osaleda. See on minu peamine motiiv. Tean Taavi Aasa kui ausat ja kohusetundlikku inimest. Ma ei usu, et umbusaldamisega lahendaks kuidagi korruptsiooniprobleemi. Loomulikult neid korruptsiooniskandaale õigustada ei tohi, kuid teha vastutavaks nende eest Taavi Aas, oleks ebaõiglane," märkis ta.

Tallinna volikogu Reformierakonna, IRL-i, SDE ja EKRE volinikud andsid eelmise nädala neljapäeval üle linnapea Taavi Aasa umbusaldusavalduse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Umbusaldusavaldusele kirjutasid alla 37 opositsioonisaadikut.

Tallinna linnapea Taavi Aas
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Korruptsiooni süsteemsete põhjuste eitamine ja eiramine ning kesine linnajuhtimine ei jäta enam muid valikuid. Tallinna linnapea Taavi Aas ei ole suutnud opositsioonile ega linlastele tõestada, et oskab ja soovib juhtida linna," seisis erakondade ühisavalduses.

Taavi Aas nõustus, et korruptsioon tuleb linnast välja juurida ning sellega ka tegeletakse. "Me oleme ise esitanud politseile materjale selle kohta, kui meil on olnud kahtlusi. Me peame sellega tegelema kõik — nii linn kui ka õiguskaitseorganid," ütles Aas "Aktuaalsele kaamerale".

Teisipäeval, 3. aprillil pidas keskkriminaalpolitsei kinni Tallinna Linnatranspordi AS-i neli juhtivtöötajat, kellest kolme kahtlustatakse riigihangete nõuete rikkumises ning eelise andmises ja ühte altkäemaksu võtmises 2 miljoni euro ulatuses, teatas Sputnik Eesti. Lisaks peeti kinni ka kolm ettevõttes mitte töötavat inimest.

Aas ise teatas varem, et lahkub TLT nõukogu esimehe kohalt, mille võtab üle Kalle Klandorf.

Politsei pidas kinni neli Tallinna Linnatranspordi AS-i töötajat>>

Tallinlased on juba viis aastat saanud linna ühistransporti tasuta kasutada ning rahulolu ühistranspordiga on aasta aastalt kasvanud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti jaanuaris. Viie aasta jooksul investeeriti Tallinna ühistranspordi arendamisse kokku 200 miljonit eurot, teatab Tallinna linnaplaneerimise amet.

Tagid:
korruptsioon, hääletus, umbusaldus, Tallinna Linnatranspordi AS, Keskerakond, Taavi Aas, Deniss Boroditš, Tallinn, Eesti

Peamised teemad

 • Venemaa president Vladimir Putin ja Austria välisminister Karin Kneissl (punases mantlis)

  Putini nelja aasta tagune kohtumine Berlusconiga üksnes toonitab presidendi eelseisva Austria-külastuse erakordset iseloomu. Karin Kneisslit seob Venemaa presidendiga lühiajaline, hiljutine ja sugugi mitte ametlik tutvus.

  23
 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  58
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  26