04:39 27. Mai 2018
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
asetasid kaitseväe kaplanid pärja ka Rahumäe juudi kalmistule

Eesti kaitseväelased panid pärja Pronkssõduri jalamile

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
1697116

Teisipäeva, 8. mai varahommikul asetasid kaitseväe esindajad väljakujunenud traditsiooni kohaselt Tallinna Sõjaväekalmistul Pronkssõduri jalamile pärja Eesti rahvalt.

TALLINN, 8. mai — Sputnik. Teises maailmasõjas hukkunute auasamba juurde pannakse lilled 8. mail, sest Euroopas tähistatakse võidupäeva just sellel päeval, kui paljudes linnades toimuvad sõjategevuse lõppemisele pühendatud pidulikud üritused.

Kuigi peamised sündmused toimuvad Tallinnas Maarjamäe memoriaali juures, kus kogunevad Eesti juhtivad poliitikud ja ministrid, peetakse meeles ka Pronkssõdurit.

© Sputnik
Eesti kaitseväelased panevad pärja Pronkssõduri jalamile (1995. a.)

Näiteks 1995. aastal tulid 8. mail Sõjaväekalmistule lisaks Eesti kaitseväelastele ka saatkondade, sealhulgas Itaalia ja Ameerika Ühendriikide saatkonna töötajad. Tol ajal oli sinna 2007. aastal teisaldatud Teises maailmasõjas hukkunute mälestusmärgi (Pronkssõduri) asemel must obelisk.

Eesti riik ei afišeeri eriti seda sündmust — kaitseväelased panevad pärja varahommikul. Poliitikud ja Eesti ajakirjandus ignoreerivad seda üritust ja seepärast ei ole selle kohta teavet ka internetis. Siiski ilmub "pärg Eesti rahvalt" sinna regulaarselt igal aastal.

Eesti kaitseväelased panid pärja Pronkssõduri jalamile>>

See aasta polnud erandiks ja teisipäeval, 8. mail juba kell 8.40 hommikul oli Eesti trikoloori värvides lillekompositsioon oma tavapärasel kohal.

Возложение венка от народа Эстонии к монументу Воина-освободителя на военном кладбище в Таллинне
© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti kaitseväelased panid pärja Pronkssõduri jalamile.

 

Varahommikul asetasid kaitseväe kaplanid pärja ka Rahumäe juudi kalmistule.

8.-9. mai on Teises maailmasõjas hukkunute mälestamise ja lepituse aeg. Selle kuulutas 2004. aastal välja ÜRO Peaassamblee, et mälestada kõiki inimesi, kes hukkusid Teises maailmasõjas.

Tagid:
pärg, Pronkssõdur, Eesti rahvas, Tallinn

Peamised teemad

 • Anton Tšehhov ja tema abikaasa Olga Knipper

  Tšehhovi tegelastel pole piisavalt kirge, meelekindlust ega leegitsevaid tundeid. Kuid tema proosast tekkivaid judinaid ei tohiks segi ajada autori enese kannatustega.

  19
 • Briti fännid

  Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale.

  53
 • Tallinna vanalinna päevad

  Tänavuste vanalinnapäevade avaetendus algab 30. mail kell 19 Raekoja platsil kaskadööride retkega ratta seljas Pühavaimu tornist Raekoja torni ja sajandit kolmveerand tunniga läbi keriva lavastusega.

  12