12:31 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Eesti uudised
lühendatud link
24 0 0

Erakorralisel Tallinna linnavolikogu istungil kukkus linnapea umbusaldushääletus läbi.

TALLINN, 8. mai — Sputnik. Umbusalduse ettekandja, reformierakonna fraktsiooni esimehe Kristen Michali sõnul ei saa tänase umbusaldamise ükski tulemus olla Tallinna linnapea suhtes positiivne.

"Ma ei saa aru, kui suur see hüve või armastus või soov on Keskerakonnal Tallinna linnatranspordi vastu," ütles ta. "Mis see nii suur huvi on, et mitte tahta inimestele parimat transporti, et omad istuksid nõukogus ja transport on korraldatud kehval viisil?"

Teisipäeval, 8. mail toimunud erakorralisel Tallinna linnavolikogu istungil kukkus linnapea umbusaldushääletus läbi, edastas Pealinn.

Politsei pidas kinni neli Tallinna Linnatranspordi AS-i töötajat>>

"Tallinn vajab juhtimist, mitte killustunud osapoolte pakutavad stagnatsiooni," sõnas linnapea Taavi Aas ja lisas, et Kristen Michali aususest ei piisanud, et ära hoida korruptsiooni Tallinna Sadamas. Aas nentis, et ilma Keskerakonnata pole linna juhtimine võimalik. "Kas EKRE koos sotsidega? Kas tõesti läheb Reform küsima häält Savisaare käest?"

Michal rõhutas, et ei hinnata Aasa kui isikut, vaid kui linnapead.

"Aas ei ole astunud piisavalt samme, et olukorda lahendada," ütles Michal. "Ta pole mitte lahendus, vaid probleemi osa. Juba üks hääl umbusalduse poolt on probleem."

Linnapea Taavi Aas sõnas oma kaitsekõnes, et umbusaldusel puudub positiivne sisu." Siin on eitus, aga puudub jaatus," ütles Aas, kes märkis, et keegi pole sõnastanud, kuidas linna edasi juhtida.

Aas tõi välja, et Tallinnal on A+ krediidireiting. "Väliseksperdid hindavad meie linna majandamist, isegi siis, kui kohalikud seda kritiseerivad," sõnas ta.

Aas usub, et umbusaldusega kaasa minejad tegid seda pigem hasardist, kui veendumusest.

Politsei pidas kinni neli Tallinna Linnatranspordi AS-i töötajat>>

Kohal oli 39 volikogu liiget ja umbusaldamise poolt hääletas 38 liiget.

Teisipäeval, 3. aprillil pidas keskkriminaalpolitsei kinni Tallinna Linnatranspordi AS-i neli juhtivtöötajat, kellest kolme kahtlustatakse riigihangete nõuete rikkumises ning eelise andmises ja ühte altkäemaksu võtmises 2 miljoni euro ulatuses, teatas varem Sputnik Eesti. Lisaks peeti kinni ka kolm ettevõttes mitte töötavat inimest.

Tallinna Linnanatranspordi must teisipäev>>

Kinni peetud on juhatuse liige Alar Urm, bussiliiklusteenistuse direktor Andres Herkel, bussiremonditöökodade juht Hannes Erbsen ning bussiremonditöökodade asejuht Jaanus Vink.

Tallinna Linnatranspordi AS katkestas erakorraliselt töölepingu busside remondi ja hoolduse osakonna juhataja asetäitja Jaanus Vinkiga.

Tagid:
umbusaldus, linnavolikogu, Kristen Michal, Taavi Aas, Tallinn

Peamised teemad