20:30 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Eesti uudised
lühendatud link
8001

Riigikogu võttis kolmapäeva, 9. mai istungil vastu otsuse, mis lubab saata Kaitseväe kuni 50 tegevväelast aasta lõpuni Eesti riigi rahvusvaheliste kohustuste täitmiseks Prantsusmaa sõjalisele operatsioonile Barkhane Malis.

TALLINN, 10. mai — Sputnik. Operatsioon Barkhane on Aafrika Saheli piirkonnas läbiviidav Prantsusmaa suurim sõjaline operatsioon lõppeesmärgiga stabiliseerida olukorda piirkonnas määrani, mis võimaldab kohalike riikide võimudel iseseisvalt julgeolekuolukorda tagada.

Eesti osalus aitab kaasa terrorismi ja illegaalse kaubanduse ohjamisele, et probleemide süvenemine ei tooks kaasa negatiivseid tagajärgi Euroopa riikides. Eesti üksuste tegevuspiirkonnaks Barkhane´i operatsioonil on planeeritud ainult Mali, mis on ka kogu operatsiooni peamine fookusala.

Ühtlasi on Eesti panustamine operatsioonile märk tihedast kaitsekoostööst Prantsusmaaga, kes muuhulgas võttis möödunud neljapäeval Itaalialt üle Eesti ja NATO õhuruumi turvamise Ämaris.

Läbirääkimistel võttis sõna Tarmo Kruusimäe Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioonist.

Kaitseväelased valmistuvad välisoperatsioonideks>>

Valitsuse esitatud Riigikogu otsuse "Kaitseväe kasutamine Eesti riigi rahvusvaheliste kohustuste täitmisel Prantsusmaa sõjalisel operatsioonil Barkhane Malis" (608 OE) poolt hääletas 69 saadikut ja vastu oli 2 saadikut.

Malisse lähetatavat ligi 50 kaitseväelasest koosnev kontingent hakkab teenima Nigeri jõe äärses Gao linnas.

Kontingendi põhituumiku moodustab jalaväerühm ESTPLA-26. Üksus peab olema valmis tegustema nii jalgsi- kui ka motoriseeritud patrullis, täitma kiirreageerimisülesandeid teiste üksuste toetamiseks ja kaitsma Gao linnas asuvat baasi. Rühma käsutuses on ka soomustransportöörid Sisu XA-188.

Tagid:
rahuoperatsioon, NATO, Mali, Eesti

Peamised teemad