19:56 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Valitsus nõustus eraldama keskkonnaministeeriumile pilveteenusele üleminekuks 800 000 eurot, illustreeriv foto

Keskkonnaministeerium saab 800 000 eurot tulekahju tagajärgede likvideerimiseks

CC BY 2.0 / Images Money
Eesti uudised
lühendatud link
14 0 0

Valitsuskabineti nõupidamisel nõustuti eraldada Keskkonnaministeeriumile Rahandusministeeriumi sihtotstarbelisest reservist 800 000 eurot serveriruumi tulekahju tagajärgede likvideerimiseks ning sellest mõjutatud teenuste pilveteenustena kasutuselevõtuks.

TALLINN, 10. mai — Sputnik. 19. aprillil toimus Keskkonnaministeeriumi haldusala infosüsteeme käitavas serveriruumis põleng, mille tulemusel sai kannatada serveriruumis asunud tehnika ja ruum ise. Põlengu järel olid ajutiselt katkenud või häiritud pea kõigi infosüsteemide töö, sealhulgas polnud kättesaadavad ministeeriumi haldusala asutuste kodulehed, teatas Keskkonnaministeerium.

Päästeamet teostab kortermajades tuleohutusreide >>

"Serveriruumi põlengus andmed kaotsi ei läinud ja kõik teenused suutsime üsna kiirelt taastada, aga rohkem riskida ei saa. Peame tagama, et meie rohkete ja paljudele inimestele oluliste teenused töötaksid ning tähtsad andmed säiliksid," kommenteeris keskkonnaminister Siim Kiisler.

"Esialgsete plaanide kohaselt luuakse pilveteenused riigi hallatavasse riigipilve keskkonda, mille arengule Keskkonnaministeeriumi teenuste ületoomine on seni ülekaalukalt suurim projekt ja saab suureks arenguhüppeks," lisas Kiisler.

Eestis on alanud tuleohtlik aeg
© Sputnik / Вадим Анцупов

Rahandusministeeriumi sihtotstarbelisest reservist eraldatava 800 00 euroga saab Keskkonnaministeerium uuendada tulekahjus kahjustada saanud seadmeid ning teha ettevalmistusi pilveteenusele üleminekuks.

Kiisler: paljuski on Eesti visiitkaardiks meie märgalad >>

Pilveteenusele üleminekut oli Keskkonnaministeeriumi infotehnoloogiakeskusel nagunii plaanis 2019. aastal alustada, aga aprillis toimunud intsidendi tõttu tuleb sellega alustada kohe ja kiirendatud graafikus.

Pilveteenuse projekti edukaks elluviimiseks vajab Keskkonnaministeerium perioodil 2019-2022 kokku 2,8 miljonit eurot, millele on osaline kate juba olemas.

Päästeamet viib 11. maini läbi kontrollkampaaniat, mille eesmärgiks on kontrollida korteriühistute tuleohutust ja evakuatsiooniteede läbitavust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Päästeamet: Suitsuandurita korterid ohustavad kõiki majaelanikke >>

Tegemist on Päästeameti sellel aastal teise kontrollkäiguga kortermajadesse. Jaanuaris toimunud kontrollkäigud näitasid, et kõige suuremaks probleemiks on kortermajade trepikodades hoitavad esemed, mis on ohtlikud ja vastuolus tuleohutusnõuetega.

Tagid:
pilveteenus, tulekahju, rahastamine, rahandusministeerium, Keskkonnaministeerium, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  13
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  35
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  7