15:48 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
22 0 0

Valitsuskabineti nõupidamisel nõustuti eraldada Keskkonnaministeeriumile Rahandusministeeriumi sihtotstarbelisest reservist 800 000 eurot serveriruumi tulekahju tagajärgede likvideerimiseks ning sellest mõjutatud teenuste pilveteenustena kasutuselevõtuks.

TALLINN, 10. mai — Sputnik. 19. aprillil toimus Keskkonnaministeeriumi haldusala infosüsteeme käitavas serveriruumis põleng, mille tulemusel sai kannatada serveriruumis asunud tehnika ja ruum ise. Põlengu järel olid ajutiselt katkenud või häiritud pea kõigi infosüsteemide töö, sealhulgas polnud kättesaadavad ministeeriumi haldusala asutuste kodulehed, teatas Keskkonnaministeerium.

Päästeamet teostab kortermajades tuleohutusreide >>

"Serveriruumi põlengus andmed kaotsi ei läinud ja kõik teenused suutsime üsna kiirelt taastada, aga rohkem riskida ei saa. Peame tagama, et meie rohkete ja paljudele inimestele oluliste teenused töötaksid ning tähtsad andmed säiliksid," kommenteeris keskkonnaminister Siim Kiisler.

"Esialgsete plaanide kohaselt luuakse pilveteenused riigi hallatavasse riigipilve keskkonda, mille arengule Keskkonnaministeeriumi teenuste ületoomine on seni ülekaalukalt suurim projekt ja saab suureks arenguhüppeks," lisas Kiisler.

Eestis on alanud tuleohtlik aeg
© Sputnik / Вадим Анцупов

Rahandusministeeriumi sihtotstarbelisest reservist eraldatava 800 00 euroga saab Keskkonnaministeerium uuendada tulekahjus kahjustada saanud seadmeid ning teha ettevalmistusi pilveteenusele üleminekuks.

Kiisler: paljuski on Eesti visiitkaardiks meie märgalad >>

Pilveteenusele üleminekut oli Keskkonnaministeeriumi infotehnoloogiakeskusel nagunii plaanis 2019. aastal alustada, aga aprillis toimunud intsidendi tõttu tuleb sellega alustada kohe ja kiirendatud graafikus.

Pilveteenuse projekti edukaks elluviimiseks vajab Keskkonnaministeerium perioodil 2019-2022 kokku 2,8 miljonit eurot, millele on osaline kate juba olemas.

Päästeamet viib 11. maini läbi kontrollkampaaniat, mille eesmärgiks on kontrollida korteriühistute tuleohutust ja evakuatsiooniteede läbitavust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Päästeamet: Suitsuandurita korterid ohustavad kõiki majaelanikke >>

Tegemist on Päästeameti sellel aastal teise kontrollkäiguga kortermajadesse. Jaanuaris toimunud kontrollkäigud näitasid, et kõige suuremaks probleemiks on kortermajade trepikodades hoitavad esemed, mis on ohtlikud ja vastuolus tuleohutusnõuetega.

Tagid:
pilveteenus, tulekahju, rahastamine, rahandusministeerium, Keskkonnaministeerium, Eesti

Peamised teemad