01:32 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Politsei alustas Igor Mangi ahistamisskandaali asjus menetlust

Politsei alustas Igor Mangi ahistamisskandaali asjus menetlust

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
6720

Politsei alustas tuntud tähetarga Igor Mangiga seotud ahistamisskandaali asjus väärteomenetlust. Põhja ringkonnaprokuratuuri kinnitusel kriminaalmenetluse käivitamiseks praegustel andmetel alust pole.

TALLINN, 10. mai — Sputnik. Põhja prefektuuri Ida-Harju politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juhi Rainis Sinikase sõnul on politseile laekunud üks avaldus ning politsei selgitab alustatud väärteomenetluse raames, kas teos esineb süüteo tunnuseid, vahendas Pealinn.

Poliitilise silmakirjalikkuse laat >>

Noor naine andis jaanuaris Kuuuurijale intervjuu anonüümselt, kuid kuuldes et Mangi poolt ahistatud naisi on palju enam, on ta täna nõus oma nime avaldama. "Ma loodan, et minu lugu innustab veelgi rohkem naisi rääkima," ütles ta.

"Pealtnägija" toimetusele on veel ohvrite kirju saabunud. Maaleht kaalub Igor Mangilt horoskoopide tellimise lõpetamist, kui väide Mangi kombest naisi ahistada vastab tõele.

"Väga ebameeldiv lugu," ütles kolmapäeval BNS-ile Maalehe peatoimetaja Andres Eilart. "Me peame neid asjaolusid nüüd täpselt ja konkreetselt selgitama. Oma eraelu kohta oskab kommentaare jagada ainult Mang ise, mina ei oska."

"Olen varem ka Mangi kohta signaale saanud," sõnas Eilart. "Mang on siiani teinud Ekspress Meediale litsensilepingu alusel aastahoroskoopi. Selle jätkumise osas kujundame päris kiiresti seisukoha. Aga selleks on vaja veel andmeid."

Ahistamisskandaali sattunud Taavi Rõivas taandus sügisel riigikogu juhatusest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Ahistamisskandaalid on muutunud igapäevaseks kogu Euroopas. Seksuaalne ahistamine on probleemiks ka poliitika kõrgeimatel tasanditel, ütles Rootsi välisminister Margot Wallström, kes naisena on seda isegi tunda saanud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti sügisel.

Rõivas kaotas skandaali tõttu 600 häält >>

Rootsi välisminister Margot Wallström kirjeldas 2014. aastal ilmunud elulooraamatus, kuidas tundis ühe Euroopa Liidu liidrite õhtusöögi ajal äkki kellegi kätt oma reiel ja taipas, et tema kõrval istuv isik hakkab talle külge lööma.

Tagid:
menetlus, naised, astroloog, tähetark, skandaal, ahistamine, Maaleht, politsei, Igor Mang, Eesti

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  70
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  64
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46