04:56 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Riigihalduse minister Janek Mäggi

Vastne minister Mäggi omavalitsustele: kutsuge riigiasutused enda juurde

© Riigikogu / Erik Peinar
Eesti uudised
lühendatud link
1910

Riigihalduse minister Janek Mäggi on reedel, 11. mail oma esimesel töövisiidil Hiiumaal.

TALLINN, 11. mai — Sputnik. Kohtumisel omavalitsusjuhtidega tuli jutuks riigipalgaliste töökohtade maakondadesse viimine, kus minister innustas omavalitsusi tegema selleks ka ise ettepanekuid.

"Senine töökohtade maakondadesse viimise plaan on olnud ülevalt alla algatus, kuid siit tuleb astuda samm edasi," ütles riigihalduse minister Janek Mäggi kohtumisel Hiiumaa omavalitsusjuhtidega. "Kohalikud omavalitsused teavad enda võimalusi ise kõige paremini. Nad teavad, milliste oskustega inimesi neil on ja tajuvad maakonnas olevat kompetentsi."

Jõhvi
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Uued ministrid andsid ametivande>>

Minister lisas, et kohalikud omavalitsused võiksid näidata sel teemal rohkem initsiatiivi ja ise välja pakkuda, milliseid riigipalgalisi töökohti erinevatesse maakondadesse tuua.

"Sellesuunaline liikumine on palju perspektiivikam ning soovin innustada kõiki omavalitsusi neid ettepanekuid tegema. Riik ei peaks jõuga erinevaid asutusi ja töökohti ümber tõstma ning ettepanekud peavad jõudma ka konkreetsete asutusteni ja otsused sündima koostöös," täpsustas Mäggi.

Riik soovib maakondades luua üle 1000 riigipalgalise töökoha>>

Visiidil kohtub minister maakonna ettevõtjate ja omavalitsusjuhtidega ning osaleb Hiiumaa arengukonverentsil. Lisaks külastab minister rahandusministeeriumi regionaalhalduse Hiiumaa talitust ning Palade Põhikooli.

Tagid:
omavalitsus, Janek Mäggi, riigihalduse minister, Hiiumaa, Eesti

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  45
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  63
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  66