04:23 23. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB74.1694
Riigihalduse minister Janek Mäggi

Vastne minister Mäggi omavalitsustele: kutsuge riigiasutused enda juurde

© Riigikogu / Erik Peinar
Eesti uudised
lühendatud link
2110

Riigihalduse minister Janek Mäggi on reedel, 11. mail oma esimesel töövisiidil Hiiumaal.

TALLINN, 11. mai — Sputnik. Kohtumisel omavalitsusjuhtidega tuli jutuks riigipalgaliste töökohtade maakondadesse viimine, kus minister innustas omavalitsusi tegema selleks ka ise ettepanekuid.

"Senine töökohtade maakondadesse viimise plaan on olnud ülevalt alla algatus, kuid siit tuleb astuda samm edasi," ütles riigihalduse minister Janek Mäggi kohtumisel Hiiumaa omavalitsusjuhtidega. "Kohalikud omavalitsused teavad enda võimalusi ise kõige paremini. Nad teavad, milliste oskustega inimesi neil on ja tajuvad maakonnas olevat kompetentsi."

Jõhvi
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Uued ministrid andsid ametivande>>

Minister lisas, et kohalikud omavalitsused võiksid näidata sel teemal rohkem initsiatiivi ja ise välja pakkuda, milliseid riigipalgalisi töökohti erinevatesse maakondadesse tuua.

"Sellesuunaline liikumine on palju perspektiivikam ning soovin innustada kõiki omavalitsusi neid ettepanekuid tegema. Riik ei peaks jõuga erinevaid asutusi ja töökohti ümber tõstma ning ettepanekud peavad jõudma ka konkreetsete asutusteni ja otsused sündima koostöös," täpsustas Mäggi.

Riik soovib maakondades luua üle 1000 riigipalgalise töökoha>>

Visiidil kohtub minister maakonna ettevõtjate ja omavalitsusjuhtidega ning osaleb Hiiumaa arengukonverentsil. Lisaks külastab minister rahandusministeeriumi regionaalhalduse Hiiumaa talitust ning Palade Põhikooli.

Tagid:
omavalitsus, Janek Mäggi, riigihalduse minister, Hiiumaa, Eesti

Peamised teemad