23:38 19. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
Riigihalduse minister Janek Mäggi

Vastne minister Mäggi omavalitsustele: kutsuge riigiasutused enda juurde

© Riigikogu / Erik Peinar
Eesti uudised
lühendatud link
1910

Riigihalduse minister Janek Mäggi on reedel, 11. mail oma esimesel töövisiidil Hiiumaal.

TALLINN, 11. mai — Sputnik. Kohtumisel omavalitsusjuhtidega tuli jutuks riigipalgaliste töökohtade maakondadesse viimine, kus minister innustas omavalitsusi tegema selleks ka ise ettepanekuid.

"Senine töökohtade maakondadesse viimise plaan on olnud ülevalt alla algatus, kuid siit tuleb astuda samm edasi," ütles riigihalduse minister Janek Mäggi kohtumisel Hiiumaa omavalitsusjuhtidega. "Kohalikud omavalitsused teavad enda võimalusi ise kõige paremini. Nad teavad, milliste oskustega inimesi neil on ja tajuvad maakonnas olevat kompetentsi."

Jõhvi
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Uued ministrid andsid ametivande>>

Minister lisas, et kohalikud omavalitsused võiksid näidata sel teemal rohkem initsiatiivi ja ise välja pakkuda, milliseid riigipalgalisi töökohti erinevatesse maakondadesse tuua.

"Sellesuunaline liikumine on palju perspektiivikam ning soovin innustada kõiki omavalitsusi neid ettepanekuid tegema. Riik ei peaks jõuga erinevaid asutusi ja töökohti ümber tõstma ning ettepanekud peavad jõudma ka konkreetsete asutusteni ja otsused sündima koostöös," täpsustas Mäggi.

Riik soovib maakondades luua üle 1000 riigipalgalise töökoha>>

Visiidil kohtub minister maakonna ettevõtjate ja omavalitsusjuhtidega ning osaleb Hiiumaa arengukonverentsil. Lisaks külastab minister rahandusministeeriumi regionaalhalduse Hiiumaa talitust ning Palade Põhikooli.

Tagid:
omavalitsus, Janek Mäggi, riigihalduse minister, Hiiumaa, Eesti

Peamised teemad

 • Stenbocki maja

  ÜRO ülemaailmse rändepakti allakirjutamis ümber puhkenud vaidluste ajendil tekkinud valitsuskriis näitab selgesti, et valijatele meelepäraseid ideid on poliitikutel ääretult vähe, leiab Sputnik Eesti kolumnist Nikolai Filonov.

  18
 • Putin ja Erdogan Turkish Streami esimese osa avamisel

  Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan andsid Istanbulis toimunud tseremoonial käsu Turkish Streami gaasijuhtme merelõigu viimase toru paigaldamiseks.

  17
 • Saksa tervishoiuminister Jens Spahn

  Saksa poliitikud ei ole mittesiduvat lepet, mis plaanitakse heaks kiita 11.-12. detsembril Marokos toimuval kohtumisel, piisavalt arutanud, ütles Saksa tervishoiuminister Jens Spahn.

  9