05:09 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Eesti lehmad lüpsavad Euroopa keskmisest 2000 kilo enam

Eesti hoiab Euroopa piimatoodangu arvestuses ühe lehma kohta 2. kohta

© Fotolia / Eduard Panichev
Eesti uudised
lühendatud link
2210

Eesti hoiab Euroopa piimatoodangu arvestuses ühe lehma kohta 2. kohta. Eesti lehmad lüpsavad aastas 9136 kilogrammi, mis on 2000 kilogrammi enam kui Euroopas keskmiselt.

TALLINN, 11. mai — Sputnik. Eesti on väga traditsiooniline piimakarja kasvatamise riik olnud ja kindlasti Eesti aretusmaterjal, geneetiline potentsiaal ja tänapäeva farmid võimaldavad seda, edastab ERR.

"See tehnoloogia, mis farmides on, see on selline, millega on võimalik täna juba ka suuremaid toodanguid toota," rääkis "Ringvaatele" Eesti tõuloomakasvatajate ühistu juhataja Tanel Bulitko.

Põllumajanduslike majapidamiste arv väheneb>>

Täna on Eesti teisel kohal Taani järel Euroopa liidus. Kui Euroopa liidu keskmine on 6906 kilo, siis Eestis on üle 9000. Taani on meist ees vaid 9600 kiloga.

Trooja lehm Lossi platsil>>

Euroopa liidus järgnevad Eestile piimasaagi poolest Põhjamaad.

Tagid:
piim, lehm, Euroopa Liit, Eesti

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  45
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  63
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  66