20:00 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Eesti lehmad lüpsavad Euroopa keskmisest 2000 kilo enam

Eesti hoiab Euroopa piimatoodangu arvestuses ühe lehma kohta 2. kohta

© Fotolia / Eduard Panichev
Eesti uudised
lühendatud link
1310

Eesti hoiab Euroopa piimatoodangu arvestuses ühe lehma kohta 2. kohta. Eesti lehmad lüpsavad aastas 9136 kilogrammi, mis on 2000 kilogrammi enam kui Euroopas keskmiselt.

TALLINN, 11. mai — Sputnik. Eesti on väga traditsiooniline piimakarja kasvatamise riik olnud ja kindlasti Eesti aretusmaterjal, geneetiline potentsiaal ja tänapäeva farmid võimaldavad seda, edastab ERR.

"See tehnoloogia, mis farmides on, see on selline, millega on võimalik täna juba ka suuremaid toodanguid toota," rääkis "Ringvaatele" Eesti tõuloomakasvatajate ühistu juhataja Tanel Bulitko.

Põllumajanduslike majapidamiste arv väheneb>>

Täna on Eesti teisel kohal Taani järel Euroopa liidus. Kui Euroopa liidu keskmine on 6906 kilo, siis Eestis on üle 9000. Taani on meist ees vaid 9600 kiloga.

Trooja lehm Lossi platsil>>

Euroopa liidus järgnevad Eestile piimasaagi poolest Põhjamaad.

Tagid:
piim, lehm, Euroopa Liit, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  14
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  35
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  7