19:27 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Eesti uudised
lühendatud link
Õppus Siil 2018 (21)
63 0 0

Suurõppus Siil 2018 õppelahingute etapp on lõppenud, viimane suurem lahing peetakse laupäeval, 12. mail Valga linnas.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Valgas peetava linnalahing saab alguse laupäeva hommikul ning kestab orienteeruvalt kuni 14.00, teatav kaitseväe peastaap.

Õppuse põhiline tegevus leiab aset Võru ja Tartu maanteele ning Tambre teel. Lisaks on võimalikud kontakti tekkimise kohad on Võru, Saviaugu, Viadukti, Metsa, Tartu, Pikk, Lühike, Transpordi, Viljandi tänavad.

Baltikumi sõjakas Siil: vaenlaseks on valitud Venemaa>>

Pärast linnalahingut on kõigil huvilistel võimalik uudistada lahingus kasutatud sõjamasinaid ja relvi Transpordi tänava piirkonnas.

Linnalahingus osalevad 1. ja 2. jalaväebrigaadi, Kaitseliidu ja liitlaste üksused, kokku kuni 2000 võitlejat. Õppusel osalejad kasutavad käsitulirelvi ja kuulipildujaid, PASI-tüüpi soomukeid, CV-90 jalaväelahingumasinaid ning Challenger kaks tanke. Ülelende teevad kopterid ja poolakate SU-22 ründelennukid. Õppuse käigus kasutatakse ainult imitatsioonivahendeid, mis võivad tekitada tavapärasest valjemat müra.

Ämari jaoks valmistati personaalne tuumalõhkepea>>

Suurõppuse lõpusignaal antakse pühapäeval, 13. mail kell 11.00 Paju lahingu mälestusmärgi juures peetaval rivistusel, kus Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras peab õppusel osalenutele lõpukõne.

Õppus Siil 2018>>

Rivistusel antakse üle ka 13. korda toimunud Kaitseväe joonistusvõistluse "Kaitsevägi õppustel" auhinnad, üles astub Eesti, Läti ja Leedu sajandaks sünnipäevaks moodustatud 100-liikmeline Balti riikide kaitsevägede ühisorkester ning ülelennu teevad õppusel osalenud helikopterid.

Teema:
Õppus Siil 2018 (21)
Tagid:
linnalahing, Siil, kaitsevägi, Riho Terras, Valga

Peamised teemad