07:08 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Eesti uudised
lühendatud link
Õppus Siil 2018 (21)
57 0 0

Luik rõhutas reservväelaste ja Kaitseliidu tähtsust Siili läbiviimisel, samuti eri tasandi riigiasutuste, kohalike omavalitsuste ja teiste organisatsioonide oskust omavahel koostööd korraldada.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Kaitseminister Jüri Luige sõnul on lõppev suurõppus Siil tõestuseks, et Eestit kattev tugev turvavõrk suudab kõigile rünnakuile tõhusalt vastu panna, teatab Pealinn viitega BNSile.

"Siil 2018 oli erakordselt mastaapne õppus, millest võtsid osa tuhanded kaitseväelased, kaitseliitlased, reservväelased, politseinikud ja piirivalvurid, lisaks veel paljud vabatahtlikud ja riigiteenistujad üle Eesti," vahendas kaitseministeerium Luige sõnu. "Me saime õppuse käigus kinnituse, et kogu Eestit katab tugev turvavõrk, mis on valmis edukalt vastu astuma iga meie riiki tabada võiva rünnaku puhul."

Valga linnalahingu ajal teevad ülelende poolakate SU-22 ründelennukid
© Estonian Defence Forces

Luik rõhutas reservväelaste ja Kaitseliidu tähtsust Siili läbiviimisel, samuti eri tasandi riigiasutuste, kohalike omavalitsuste ja teiste organisatsioonide oskust omavahel koostööd korraldada. Luik tänas kaitseväelasi ja kaitseliitlasi eeskujulikult korraldatud suurõppuse eest, millega saadi kinnitust Eesti riigikaitsesüsteemi heale toimivusele.

Kaitseväe kolonnid alustavad suurõppuselt Siil tagasi liikumist>>

"Tänan kõiki Siilil osalenud reservväelasi ja kaitseliitlasi ning nende perekondi ja tööandjaid, kes tegid võimalikuks õppuse õnnestumise. Tänan kõiki riigiteenistujaid, kes panustasid nõnda õppuse planeerimisse ja edukasse läbiviimisse. Me saime Siili käigus taaskord kogemuse, et Eesti ühiskond on tugev ja me suudame omavahel hästi koostööd teha, kui vaid selleks on vajadus," ütles Luik.

Luik sai Võrumaal asunud Siili juhtimispunktis kaitseväe peastaabi ülemalt kindralmajor Martin Heremilt ülevaate õppuse läbiviimisest ning olulisematest tegevustest. Pärast ettekannet siirdus Luik õhuväe kopteri pardal Valga linna kohale, kus ta sai õhust jälgida Siili viimast õppelahingut, mille käigus peatasid 2. jalaväebrigaadi üksused löögi andnud õppevastase, keda kehastasid Eesti kaitseväe ja liitlaste manööverüksused 1. jalaväebrigaadi koosseisus.

Õppus Siil 2018>>

Laupäeval viimase õppelahingu läbi viinud Siil algas 2. mail. Suurõppuse käigus mängiti läbi erinevad stsenaariumid, mille käigus harjutasid koostööd politsei- ja piirivalveamet, päästeamet, Kaitseliit, kaitsevägi, kohalikud omavalitsused ja teised organisatsioonid ning liitlaste ja partnerriikide relvajõudude üksused.

Õppuse Siil lõpurivistus peetakse pühapäeval Valgamaal Paju lahingu mälestusmärgi juures.

Teema:
Õppus Siil 2018 (21)
Tagid:
Siil, kaitsevägi, Jüri Luik, Eesti

Peamised teemad