08:56 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Kaitseminister Jüri Luik

Luik: Eestit kattev turvavõrk suudab kõigile rünnakuile vastu panna

© Estonian Defence Forces
Eesti uudised
lühendatud link
Õppus Siil 2018 (21)
36 0 0

Luik rõhutas reservväelaste ja Kaitseliidu tähtsust Siili läbiviimisel, samuti eri tasandi riigiasutuste, kohalike omavalitsuste ja teiste organisatsioonide oskust omavahel koostööd korraldada.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Kaitseminister Jüri Luige sõnul on lõppev suurõppus Siil tõestuseks, et Eestit kattev tugev turvavõrk suudab kõigile rünnakuile tõhusalt vastu panna, teatab Pealinn viitega BNSile.

"Siil 2018 oli erakordselt mastaapne õppus, millest võtsid osa tuhanded kaitseväelased, kaitseliitlased, reservväelased, politseinikud ja piirivalvurid, lisaks veel paljud vabatahtlikud ja riigiteenistujad üle Eesti," vahendas kaitseministeerium Luige sõnu. "Me saime õppuse käigus kinnituse, et kogu Eestit katab tugev turvavõrk, mis on valmis edukalt vastu astuma iga meie riiki tabada võiva rünnaku puhul."

Luik rõhutas reservväelaste ja Kaitseliidu tähtsust Siili läbiviimisel, samuti eri tasandi riigiasutuste, kohalike omavalitsuste ja teiste organisatsioonide oskust omavahel koostööd korraldada. Luik tänas kaitseväelasi ja kaitseliitlasi eeskujulikult korraldatud suurõppuse eest, millega saadi kinnitust Eesti riigikaitsesüsteemi heale toimivusele.

Kaitseväe kolonnid alustavad suurõppuselt Siil tagasi liikumist>>

"Tänan kõiki Siilil osalenud reservväelasi ja kaitseliitlasi ning nende perekondi ja tööandjaid, kes tegid võimalikuks õppuse õnnestumise. Tänan kõiki riigiteenistujaid, kes panustasid nõnda õppuse planeerimisse ja edukasse läbiviimisse. Me saime Siili käigus taaskord kogemuse, et Eesti ühiskond on tugev ja me suudame omavahel hästi koostööd teha, kui vaid selleks on vajadus," ütles Luik.

Luik sai Võrumaal asunud Siili juhtimispunktis kaitseväe peastaabi ülemalt kindralmajor Martin Heremilt ülevaate õppuse läbiviimisest ning olulisematest tegevustest. Pärast ettekannet siirdus Luik õhuväe kopteri pardal Valga linna kohale, kus ta sai õhust jälgida Siili viimast õppelahingut, mille käigus peatasid 2. jalaväebrigaadi üksused löögi andnud õppevastase, keda kehastasid Eesti kaitseväe ja liitlaste manööverüksused 1. jalaväebrigaadi koosseisus.

Õppus Siil 2018>>

Laupäeval viimase õppelahingu läbi viinud Siil algas 2. mail. Suurõppuse käigus mängiti läbi erinevad stsenaariumid, mille käigus harjutasid koostööd politsei- ja piirivalveamet, päästeamet, Kaitseliit, kaitsevägi, kohalikud omavalitsused ja teised organisatsioonid ning liitlaste ja partnerriikide relvajõudude üksused.

Õppuse Siil lõpurivistus peetakse pühapäeval Valgamaal Paju lahingu mälestusmärgi juures.

Teema:
Õppus Siil 2018 (21)
Tagid:
Siil, kaitsevägi, Jüri Luik, Eesti

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  52
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  70
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  78