09:04 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
3610

Tallinna päeva saabusid tähistama Riia linnapea Nils Ušakovs ja Vilniuse linnapea Remigijus Šimašius.

TALLINN, 14. mai — Sputnik. Täna hommikul Tallinna saabunud Vilniuse linnapea Remigijus Šimašius tutvus Ülemiste City arengu ning Kultuurikatlaga, teatas Tallinna linnavalitsus. Šimašiuse võttis vastu linnapea Taavi Aas, kellega tuli jutuks Tallinna tasuta ühistranspordi korraldus, mis on praegu Vilniuses tõusnud kohalikuks aruteluküsimuseks. Ühtlasi testis Vilniuse linnapea Tallinna ühistranspordi toimimist, sõites Ülemistelt kesklinna trammiga number 4.

Tervituskõne pidasid Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas ja heerold Jüri Kuuskemaa (esineja)
© Sputnik / Вадим Анцупов

Täna õhtul saabus Tallinna ka Riia linnapea Nils Ušakovs. Koos Vilniuse linnajuhiga võtavad nad osa homsest Tallinna päevast, millega tähistatakse Tallinnale linnaõiguste andmist 15. mail 1248. aastal.

Teisipäeval tähistatakse taas Tallinna päeva >>

Kell 15.45 toimus Tallinna linnavalitsuse istungite saalis (Vabaduse väljak 7, 4. korrus) Tallinna, Riia ja Vilniuse linnapeade pressibriifing. Võõrustajaid esindasid briifingul Tallinna linnapea Taavi Aas ja Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart.

Teisipäeval, 15. mail tähistatakse taas Tallinna päeva. Päeva juhatab sisse peaminister Jüri Ratase ja Tallinna linnapea Taavi Aasa sümboolne kohtumine kell 9 Lühikese jala väravatorni juures, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kell 9.30 kogunevad raekotta pidulikule istungile Tallinna aukodanikud, ühtlasi antakse pidulikul istungil vapi- ja teenetemärgid üle tänavu selle tunnustuse osaliseks saanutele.

Linnapea Taavi Aas kuulutab linna pidupäeva linnarahva osavõtul pidulikult avatuks tavapäraselt Raekoja platsil kell 12. Mitmesuguseid pidupäevaga seotud ettevõtmisi jagub kogu päevaks ja üle linna.

Tallinn valmistub pidupäevaks >>

Vabaduse väljakul avatakse vabaõhu-fotonäitus "Enne ja nüüd", kus on eksponeeritud Tallinna tuntud paigad 100 aastat tagasi ja tänapäeval — fotonäitus kõrvutab sajanditagused arhiivifotod tänapäevaste kaadritega. Tegemist on pealinna kingitusega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Tallinna päeva kava kavaga saab tutvuda siin.

Tegusad noored panustavad Tallinna päeva programmi

Tallinna päeva noorteprogrammi on oma panuse andnud ka noored, kelle kaasabil on toimumas nii hommikuorienteerumine, inspireeriv fotoretk Lasnamäel, elamusterohke kultuuriralli pealinna suuremates kultuuriasutustes kui ka noortebändide kontsert Vabaduse väljakul. Üritused algavad juba hommikul kell 9 hommikul ja vältavad õhtuni välja, seisab linnavalitsuse kodulehel

Peaminister Jüri Ratas avas eile Tallinna päeva, mis sel aastal on pühendatud noortele ja kannab pealkirja Noored pildis
© Фото : Ирина Барсегян

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on lisaks tänavusele põnevale noorteprogrammile eriti rõõmustav see, et Tallinna päeva korraldusmeeskonnas on kaasa löömas mitmeid aktiivseid ja tegusaid noori.

"Soovime Tallinna päeval ikka ka noori pildil hoida ja suuresti tänu aktiivsetele noortele endile toimub see ka sellel aastal. Kõik üritused, mis Tallinna päeva programmis on noortele suunatud, on noorte endi panusel ka sündinud — alates ideest korralduseni välja. Loodan siiralt, et selline aktiivselt noori kaasav praktika, mis rikastab oluliselt linnaelu ja —ruumi, jätkub meil ka edaspidi," tutvustas abilinnapea.

Tallinna linnapea umbusaldamine kukkus läbi >>

Tallinna päev 2017 keskendus samuti noortele. Nii toimus mullu Tallinna päeval esmakordselt Tallinna tantsupidu "Linnalend" Tondiraba Jäähallis, Eesti youtuber'ite flash mob ja noortebändide kontsert Vabaduse väljakul, aga ka palju muud põnevat üle kogu linn, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
ühiskond, kontsert, näitus, Tallinna päev, linnavalitsus, Remigijus Šimašius, Nils Ušakovs, Mihhail Kõlvart, Taavi Aas, Jüri Ratas, Vilnius, Leedu, Läti, Eesti, Riia

Peamised teemad