19:54 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Tallinna Paljassaare sadamas on ammoniaagileke

Tallinna Paljassaare sadamas on ammoniaagileke

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
2401

Tallinna Paljassaare sadamas teglevad päästjad neljapäeva hommikust ammoniaagilekke likvideerimisega. Päästeamet soovitab hoida piirkonnas uksed- aknad suletud ja võimalusel vältida piirkonnas liikumist.

TALLINN, 17. mai — Sputnik. "Kell 9:49 teatati Häirekeskusele, et Paljassaare teel 30 on ammoniaagi leeke. Leke on hoones sees. Territooriumilt väljaspool leket pole tuvastatud. Lähikonnas viibijatel palume hoiad aknad kinni ja vältida piirkonnas liikumist," teatas Päästeamet sotsiaalmeedias.

"Objekti territooriumil ja väljaspool objekti aine ohtlikku kontsentratsiooni ei ole. Siiski soovitame ennetavalt hoida piirkonnas uksed- aknad suletud ja võimalusel vältida piirkonnas liikumist," hoiatab Päästeamet.

Paljassaare sadam asub Tallinnas Paljassaare poolsaarel, jäädes umbes 6 km kaugusele Tallinna kesklinnast. Paljassaare sadam on kaubasadam, kus käideldakse erinevaid kaupu võimsusega kuni 3 milj tonni aastas, seisab Tallinna sadama kodulehel.

Tänu oma geograafilisele asukohale on Paljassaare sadam üks tuulte ja lainete eest kaitstumaid sadamaid Eestis. Laevad sisenevad ja lahkuvad sadamast läbi kanali (kanali pikkus 800 m, laius 90-150m, sügavus 9.0m).

Ammoniaak (keemilise valemiga NH3) on värvuseta, iseloomuliku terava lõhnaga, mürgine ja põhiolekus õhust kergem gaas.

Tagid:
ammoniaagileke, ühiskond, tervis, hoiatus, Paljassaare sadam, Päästeamet, Põhja-Tallinn, Eesti, Tallinn

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  13
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  35
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  7