20:01 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Tallinna Paljassaare sadamas on ammoniaagileke

Ammoniaagileke ei olnud Tallinna ettevõttes kaugeltki esimene

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
28 0 0

Avariiline ammoniaagileke Tallinna ettevõttes AS Paljassaare Kalatööstus pole kaugelti esimene, 2017. aastal sai samasuguses õnnetuses kannatada naistöötaja.

TALLINN, 17. mai — Sputnik. Eesti Raudtee ametiühingu juht Oleg Tšhubarov rääkis uudisteportaalile Sputnik Eesti, et see ei olnud esimene ega isegi mitte teine ammoniaagileke ettevõttes. Tema sõnul purunes 2017. aastal toru, kust lekkis ammoniaak välja. Tookord sai naistöötaja tõsiselt vigastada.

"See on raske gaas ja tagajärjed tervisele võivad olla vägagi tõsised, nagu viimasel korral juhtuski. Me juba pöörasime sellele probleemile ettevõtte juhtkonna tähelepanu pöörata, kuid, nagu näha, vajalikke järeldusi sellest ei tehtud," märkis ta.

AS Paljassaare Kalatööstus töötajate usaldusisik Sergei Rumjantsevi kinnitas, et vana direktori ajal esines mitmeid vedela ammoniaagi väikeseid lekkeid. Uue juhtkonna ajal on see esimene selline vahejuhtum.

Tallinna Paljassaare sadamas on ammoniaagileke >>

Rumjantsev ei tea, kus täpselt ja kelle vea tõttu seekordne plahvatus toimus, sest praegu on ta puhkusel. Temal oleva ametlikult kinnitamata teabe kohaselt tundis ammoniaagilõhna esimesena ettevõtte juhtkond, kuna nad olid lekkele kõige lähemal ja kohe anti häire.

"Töötajad evakueeriti kohe ja informatsiooni ohvritest, vähemalt praegu, mul ei ole. Ma arvan, et kui neid oleks olnud, oleks mulle juba helistatud," — ütles ta. Tema sõnul viidi pärast 2017. aastal toimunud leket raskes seisundis naistöötaja ära kiirabiga.

Tallinna ettvõttes AS Paljassaare Kalatööstus, mis asub Paljassaares, toimus 17. mai hommikul ammoniaagileke, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Kohale kutsuti päästeamet.

Päästeameti andmetel ei avastatud õnnetuskohas ega hoones, kus leke toimus, inimesele eluohtlikku ammoniaagi kontsentratsiooni. Naabermaja elanikele soovitati hoiduda piirkonnas jalutamisest ja sulgeda aknad.

Tagid:
mürgine, ammoniaagileke, Päästeamet, AS Paljassaare Kalatööstus, Paljassaare sadam, Sergei Rumjantsev, Oleg Tšhubarov, Põhja-Tallinn, Tallinn, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  14
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  35
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  7