14:02 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
4120

Saber Knight 2018 on osa Taani diviisi väljaõppetsüklist, kus vastavalt õppuse stsenaariumile harjutatakse sõjaliste operatsioonide planeerimist ja läbiviimist Balti riikides.

TALLINN, 18. mai — Sputnik. Eesti kaitseväe 1. ja 2. jalaväebrigaadi staabid ning allüksuste esindajad osalevad sel ja järgmisel nädalal Lätis Adaži polügonil toimuval juhtimispunktiõppusel Saber Knight 2018, mida korraldab Taani diviis, teatab kaitseväe peastaap.

"Suurõppuse Siil tolm ei ole jõudnud veel langeda, kui mõlemad Eesti brigaadid on harjutamas koostööd ja lahingutegevuse koordineerimist liitlastega. Diviisi raamistik annab ülematele ja staapidele hea võimaluse harjutada, jagada kogemusi ning tajuda rahvusvahelise sõjalise operatsiooni kogu keerukust," ütles 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo.

Terras: Siil tõestas Eesti murdmatust ühtsena>>

Saber Knight 2018 on osa Taani diviisi väljaõppetsüklist, kus vastavalt õppuse stsenaariumile harjutatakse sõjaliste operatsioonide planeerimist ja läbiviimist Balti riikides, et tõrjuda fiktiivse riigi Botnia rünnak. Lisaks Eesti ja Taani kaitseväelastele osalevad õppusel Läti, Leedu, Ameerika Ühendriikide, Briti, Kanada ja Saksamaa liitlased, kokku ligi 1000 vormikandjat.

Ämari jaoks valmistati personaalne tuumalõhkepea>>

1. jalaväebrigaad on Taani diviisiga väljaõppeliselt seotud alates 2009. aastast, 2. jalaväebrigaad integreeriti diviisi väljaõppetsüklisse eelmisel aastal.

Teema:
NATO idarindel (273)
Tagid:
Saber Knight, Siil, kaitsevägi, ohvitser, Balti riigid, Eesti

Peamised teemad