04:40 27. Mai 2018
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
Illustreeriv foto

Eesti staabiohvitserid harjutavad rahvusvahelisel õppusel Balti riikide kaitsmist

© Фото: Swedish Armed Forces
Eesti uudised
lühendatud link
2220

Saber Knight 2018 on osa Taani diviisi väljaõppetsüklist, kus vastavalt õppuse stsenaariumile harjutatakse sõjaliste operatsioonide planeerimist ja läbiviimist Balti riikides.

TALLINN, 18. mai — Sputnik. Eesti kaitseväe 1. ja 2. jalaväebrigaadi staabid ning allüksuste esindajad osalevad sel ja järgmisel nädalal Lätis Adaži polügonil toimuval juhtimispunktiõppusel Saber Knight 2018, mida korraldab Taani diviis, teatab kaitseväe peastaap.

"Suurõppuse Siil tolm ei ole jõudnud veel langeda, kui mõlemad Eesti brigaadid on harjutamas koostööd ja lahingutegevuse koordineerimist liitlastega. Diviisi raamistik annab ülematele ja staapidele hea võimaluse harjutada, jagada kogemusi ning tajuda rahvusvahelise sõjalise operatsiooni kogu keerukust," ütles 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo.

Terras: Siil tõestas Eesti murdmatust ühtsena>>

Saber Knight 2018 on osa Taani diviisi väljaõppetsüklist, kus vastavalt õppuse stsenaariumile harjutatakse sõjaliste operatsioonide planeerimist ja läbiviimist Balti riikides, et tõrjuda fiktiivse riigi Botnia rünnak. Lisaks Eesti ja Taani kaitseväelastele osalevad õppusel Läti, Leedu, Ameerika Ühendriikide, Briti, Kanada ja Saksamaa liitlased, kokku ligi 1000 vormikandjat.

Ämari jaoks valmistati personaalne tuumalõhkepea>>

1. jalaväebrigaad on Taani diviisiga väljaõppeliselt seotud alates 2009. aastast, 2. jalaväebrigaad integreeriti diviisi väljaõppetsüklisse eelmisel aastal.

Tagid:
Saber Knight, Siil, kaitsevägi, ohvitser, Balti riigid, Eesti

Peamised teemad

 • Anton Tšehhov ja tema abikaasa Olga Knipper

  Tšehhovi tegelastel pole piisavalt kirge, meelekindlust ega leegitsevaid tundeid. Kuid tema proosast tekkivaid judinaid ei tohiks segi ajada autori enese kannatustega.

  19
 • Briti fännid

  Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale.

  53
 • Tallinna vanalinna päevad

  Tänavuste vanalinnapäevade avaetendus algab 30. mail kell 19 Raekoja platsil kaskadööride retkega ratta seljas Pühavaimu tornist Raekoja torni ja sajandit kolmveerand tunniga läbi keriva lavastusega.

  12