05:45 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Eesti uudised
lühendatud link
10210

Selleks, et edaspidi planeeritav tasuta bussisõit saaks toimida ja bussiliiklus ei jääks seisma, on vaja kardinaalseid muudatusi riigihangetes ning tellija ja vedaja käitumises.

TALLINN, 22. mai — Sputnik. Transpordi Ametiühing teatas, et nende hinnangul vajab bussisektor kardinaalseid muudatusi, teatas ametiühing sotsiaalmeedias.

"Bussisektoris on olukord kriitiline, kuna Transpordi Ametiühingu andmetel on 80% bussijuhtidest vanuses üle 51 aasta," rääkis ametiühingu juhatuse esimees Üllar Kallas. Ta lisas, et tänaste töötasude juures on juba praegu ettevõtetel raske bussijuhte leida.

Transpordi Ametühingusse kuuluvad bussijuhid on mures bussisektoris valitseva segaduse ja sektori jätkusuutlikkuse pärast ning sellest tulenevalt tegi ametiühing viimase aja poliitiliste otsuste valguses tööandjatele ettepaneku alustada läbirääkimisi bussijuhtide palkade osas alates aastast 2020.

Aas: kutsun omavalitsusi tasuta ühistransporti valima >>

Transpordi Ametiühingu juhatuse esimehe Üllar Kallase sõnul vajab bussijuhtide töötasu hüppelist tõusu, et bussijuhte jätkuks ka homme ja ülehomme.

"Arvestades ülaltoodut tuleks planeerida selgeid meetmeid, et me saaksime ka edaspidi nautida katkematut ja ohutut reisijateveo teenust," selgitas Kallas.

Transpordi Ametiühing korraldas juba ka 2016. aastal tagasi Tartus, Tallinnas, Pärnus, Narvas ja Viljandis piketid, et juhtida tähelepanu bussijuhtide palganõudele, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Bussijuhid nõudid kuupalga tõusu koos tunni- ja kuupalga proportsiooni olulise paranemisega. Kuupalga osas on bussijuhid taotlenud palgatõusu 800-lt 900 eurole ja tunnipalgaks neli eurot.

Bussijuhid nõuavad kolmapäeval pikettidega palgatõusu >>

Tööandjad on pakkunud kolme aastast lepingut, kuupalga tõusuga igal aastal kuus protsenti, kuid pole soostunud välja pakkuma konkreetset tunnipalga numbrit.

Tallinlased on juba viis aastat saanud linna ühistransporti tasuta kasutada ning rahulolu ühistranspordiga on aasta aastalt kasvanud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Viie aasta jooksul investeeriti Tallinna ühistranspordi arendamisse kokku 200 miljonit eurot, teatas Tallinna linnaplaneerimise amet.

"Rahulolu-uuringu andmeil andsid eelmisel aastal linlased ühistranspordile keskmiseks hindeks 4,08," ütles linnapea Taavi Aas. "Enne tasuta ühistranspordile üleminekut oli keskmine hinne 3,73."

Tallinna tasuta ühistransport tähistas esimest juubelit >>

Transpordi Ametiühing on üks Eesti suuremaid ametiühinguid. Ühendame auto- ja bussijuhte, lennundustöötajaid, tee-ehitajaid ja —hooldajaid, kiirabijuhte ja lukkseppi.

Tagid:
bussisektor, vanus, buss, bussijuht, palk, Transpordi Ametiühing, Üllar Kallas, Eesti

Peamised teemad