06:59 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Eesti uudised
lühendatud link
20 0 0

Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad külastasid eelmisel nädalal üheksat Lääne-Virumaa ehitusobjekti, et kontrollida töötajate registreerimist ja võimalikku ümbrikupalga tasumist. Kontrollitud 78 töötajast oli registreerimata 14.

TALLINN, 22. mai — Sputnik. MTA maksuauditi üksuse juhi Külli Koidumäe sõnul olid seekord luubi all renoveeritavad ehitised.

"Suveperioodil tehakse palju kortermajade fassaaditöid, kuhu kaasatakse hooajalist tööjõudu. Märkimisväärne oli seekord see, et ühel ehitusobjektil olid kõik viis ehitajat registreerimata. Tuletame meelde, et ka kõik hooajalised töötajad tuleb kindlasti registreerida," ütles Koidumäe.

Riigigümnaasiumi ehituselt avastati kuus illegaalset Ukraina töölist>>

"Ühel ehitusobjektil töötasid kaks ettevõtte juhatuse liiget, kes ei olnud töötajate registrisse kantud, kuid parandasid selle vea ja on nüüd töölepinguga registris kirjas. Oleme juhatuse liikmeid varemgi ehitusel töötamast leidnud ja kindlasti tuleb ka neil oma töötamine registreerida," lisas Koidumäe.

Kontrollitud äriühingutest neli oli sellist, kus palgatase jääb oluliselt alla sama tegevusala keskmisele palgale.

"Need äriühingud kutsume nõustamisele, et selgitada välja väikese palgataseme põhjus ning vähendada nende ettevõtete maksuriske," ütles Koidumäe.

MTA jätkab vaatluste tegemist ja ettevõtjate nõustamist ümbrikupalkade riskide ning ohtude teemal üle Eesti, sealhulgas senisest rohkem just väikelinnades ja asulates.

Majandusarengu valitsuskomisjon kiitis heaks siseministeeriumi ettepanekud välismaalaste ebaseadusliku töötamise vähendamiseks ning toetas haridus- ja teadusministri tegevusi Eesti rahvusvahelise õppe paremaks korraldamiseks, teatas Sputnik Eesti aprillis.

Koos suurenenud nõudlusega välistööjõu järele on kasvanud ka välismaalaste ebaseadusliku töötamise probleem. Võrreldes 2013. aastaga on ebaseadusliku töötamise juhtude arv tõusnud 82%, edastas valitsuse kommunikatisoonibüroo.

Majandusarengu komisjon toetas Politsei- ja Piirivalveameti, Eesti Maksu- ja Tolliameti ning Tööinspektsiooni tegevussuundi välismaalaste ebaseadusliku töötamise ennetamiseks ja tõkestamiseks.

Välismaalaste seadusliku aluseta töötamise juhtumid on viimase kolme aastaga kasvanud>>

Komisjon soovib näha kiiremat edasiliikumist regulatsiooni välja töötamisel, mis motiveeriks välistööjõudu ebaseaduslikult mitte kasutama.

Siseminister Andres Anveltilt oodatakse lahendusettepanekuid valitsuskabineti nõupidamisele lähiajal.

Tagid:
äriühing, EMTA, välistööjõu, töötaja, Eesti

Peamised teemad