05:12 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
7030

Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik valis teisipäeval uueks metropoliidiks Moskva Vaimuliku Akadeemia rektori ja Vereja ülempiiskopi Jevgeni.

TALLINN, 29. mai — Sputnik. Sinodi sekretär, ülempreester Daniel Lepisk on varem öelnud, et kuna ülempiiskop Jevgeni on Moskva vaimulike koolide rektoriks ja ka siinsest vaimulikkonnast on küllaltki arvestatav osa õppinud Moskva seminaris või akadeemias, siis mingile osale vaimulikkonnast on ta juba läbi kooli tuttav ning ta on Eestis käinud ka suurematel kirikupühadel, edastas ERR.

Suri metropoliit Kornelius >>

Jevgeni pakkus kandidaadiks Moskva patriarhaat. Kirikukogul osales hääletusel kõigi 32 kohaliku koguduse ja kiriku üks ilmalik esindaja ning kõik vaimulikud. Võitja selgitati lihthäälteenamusega salajasel hääletusel.

Lisaks Vereja Jevgenile (Vladimir Rešetnikov, 61) kandideeris metropoliidiks ka Narva ja Peipsiveere piiskop Lazari (Aleksandr Gurkin, 49).

Metropoliit Kornelius saadeti viimsele teekonnale >>

Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku metropoliit Kornelius suri 19. aprillil 93-aastasena, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

© Sputnik / Илона Устинова, Владимир Новиков
Metropoliit Kornelius saadeti viimsele teekonnale

Metropoliit on õigeusu kiriku peapiiskop, patriarhi järel tähtsuselt teine vaimulik. Enne 325. aastat oli metropoliit kõrgeim vaimulik.

Tagid:
peapiiskop, vaimulik, metropoliit, õigeusukirik, Vladimir Rešetnikov, Vereja Jevgeni, Kornelius, Moskva, Eesti, Venemaa

Peamised teemad