04:51 25. Mai 2019
Kuula otse
  • USD1.1187
  • RUB72.1352
Eesti politseis on ka tapmise lavastamisega tegemist olnud, illustreeriv foto

Ka Eesti politseil on tapmise lavastamise kogemus

© Фото: Siseministeerium
Eesti uudised
lühendatud link
5410

Kolmapäeval selgus, et Vene ajakirjanik Arkadi Babtšenko, kelle mõrvast teisipäeval Kiievis teatati, on elus ja tema surm oli lavastatud. 1999. aastal lavastas ka Eesti keskkriminaalpolitsei palgamõrva tellijate tabamiseks tapmisloo.

TALLINN, 31. mai — Sputnik. 1999. aastal teatati metsavargaid jälitanud Viljandi kriminaalpolitseiniku Ahti Oleski tapmisest, mida Eesti avalikkus ja ajakirjandus pool päeva uskuma pidi, vahendas ERR viitega "Aktuaalsele kaamerale".

Seejärel avalikustati, et tegu oli lavastusega, mille tulemusena vahistati Oleski tapmist kavandanud kurjategijad, kes maksid palgamõrvarile 2000 USA dollarit.

Ajakirjanik Arkadi Babtšenko on elus
© REUTERS / VALENTYN OGIRENKO

Kolmapäeva õhtul rääkis endine kriminaalpolitseinik, nüüd juristina töötav Ahti Olesk "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et teadis 1999. aastal, et Viljandis plaanitakse mõrva, kuid kelle mõrva, seda ta ei teadnud.

Ukraina telekanali venelasest saatejuht, ajakirjanik Arkadi Babtšenko tapeti tema korteris Kiievis, vahendas agentuur viitega Ukraina siseministeeriumile kolmapäeva hommikul.

Samal päeval SBU juht Vassili Gritsak ütles briifingul, et ajakirjanik Arkadi Babtšenko on elus. SBU sai eelnevalt infot ajakirjaniku mõrva ettevalmistamise kohta ja vältis seda, teatati ametkonnast. Samuti süüdistas Gritsak Babtšenko mõrva planeerimises Venemaa salateenistusi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
lavastus, krimi, tapmine, keskkriminaalpolitsei, politsei, Ahti Olesk, Eesti

Peamised teemad