11:15 21. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1769
 • RUB78.0670
Eesti politseis on ka tapmise lavastamisega tegemist olnud, illustreeriv foto

Ka Eesti politseil on tapmise lavastamise kogemus

© Фото: Siseministeerium
Eesti uudised
lühendatud link
5010

Kolmapäeval selgus, et Vene ajakirjanik Arkadi Babtšenko, kelle mõrvast teisipäeval Kiievis teatati, on elus ja tema surm oli lavastatud. 1999. aastal lavastas ka Eesti keskkriminaalpolitsei palgamõrva tellijate tabamiseks tapmisloo.

TALLINN, 31. mai — Sputnik. 1999. aastal teatati metsavargaid jälitanud Viljandi kriminaalpolitseiniku Ahti Oleski tapmisest, mida Eesti avalikkus ja ajakirjandus pool päeva uskuma pidi, vahendas ERR viitega "Aktuaalsele kaamerale".

Seejärel avalikustati, et tegu oli lavastusega, mille tulemusena vahistati Oleski tapmist kavandanud kurjategijad, kes maksid palgamõrvarile 2000 USA dollarit.

Ajakirjanik Arkadi Babtšenko on elus
© REUTERS / VALENTYN OGIRENKO

Kolmapäeva õhtul rääkis endine kriminaalpolitseinik, nüüd juristina töötav Ahti Olesk "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et teadis 1999. aastal, et Viljandis plaanitakse mõrva, kuid kelle mõrva, seda ta ei teadnud.

Ukraina telekanali venelasest saatejuht, ajakirjanik Arkadi Babtšenko tapeti tema korteris Kiievis, vahendas agentuur viitega Ukraina siseministeeriumile kolmapäeva hommikul.

Samal päeval SBU juht Vassili Gritsak ütles briifingul, et ajakirjanik Arkadi Babtšenko on elus. SBU sai eelnevalt infot ajakirjaniku mõrva ettevalmistamise kohta ja vältis seda, teatati ametkonnast. Samuti süüdistas Gritsak Babtšenko mõrva planeerimises Venemaa salateenistusi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
lavastus, krimi, tapmine, keskkriminaalpolitsei, politsei, Ahti Olesk, Eesti

Peamised teemad

 • Gaasi terminal Poolas

  EL-i ja USA ühisavalduses pärast Euroopa Komisjoni Jean-Claude Junckeri ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumist juuli lõpul on öeldud, et Euroopa Liit tahab suurendada LNG importi USA-st oma energiavarustuse mitmekesistamiseks.

  13
 • USA kasutab rivaali vastu surmavaid meetmeid, illustreeriv foto

  USA ajakirjanduse ja mõne vene majandusteadlase arvates surmas USA president ühe suletõmbega kogu "Hiina majandusime", mis tähendab, et nüüd näeb kogu maailm, et ainus viis veidigi inimväärne elatustase kindlustada on truult ja alandlikult Washingtoni saapaid lakkuda ja "madalat profiili hoida".

  41
 • Mälestusmärk Klooga veretöö ohvritele

  Kunagise Klooga koonduslaagri territooriumil asuva memoriaali juurde kogunesid endised vangid ja Venemaa diplomaadid, et mälestada seitsmekümne nelja aasta eest hukatuid.

  41