16:06 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
4410

Kohus võttis vahi alla 34-aastase mehe, kes käis esmaspäeval Tallinnas Vabaduse väljakul nuga käes, karjus ja käitus veidralt ning istus seejärel liinibussi.

TALLINN, 2. juuni — Sputnik. Politsei pidas kiirest mehe bussis kinni ja kohtu loal võeti ta neljapäeval vahi alla, vahendas Pealinn BNS.

Politsei sai teate noaga mehest kell 20.45 häirekeskusesse helistamise peale. Teataja kirjeldas kuidas noaga mees Vabaduse väljakul liikus, põlvitas ja karjus ning näitas nuga inimestele. Helistaja sõnul käitus mees veidralt, nagu oleks joobes.

Tulistamine Vabaduse väljakul >>

Kell 20.49 peatasid politseinikud bussi Vineeri peatuses, pidasid mehe kinni ja leidsid temalt vedrujõul lahtikäiva noa. Politsei viis mehe asjaolude selgitamiseks jaoskonda. Mees oli kaine.

Vabaduse väljakul toimus tulistamine
© Sputnik / Вадим Анцупов

Politsei alustas juhtunu osas kriminaalmenetlust ning kohtu loal viibib mees järelevalve all.

Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit sõnas, et politsei reageerib avalikus kohas relvadega ja külmrelvadega seotud sündmustele resoluutselt.

"Maailmas toimuva valguses teevad sellised juhtumid ärevaks. Meie prioriteet on reageerida kiiresti, et oht kõrvalistele inimestele kõrvaldada," ütles ta.

"Julgustan inimesi alati sellistest olukordadest teada andma. Ärge muretsege, kas enne teid on juba keegi helistanud. Kindluse mõttes helistage alati ja andke päästekorraldajale võimalikult detailset infot. Nii saavad korrakaitsjad kiiresti reageerida ja võimalikku ohtu ennetada, nagu esmaspäeval Vabaduse väljakul tehti," rääkis Saarniit.

Politseikuulist surma saanud mees oli kaine >>

Tallinnas Vabaduse väljakul tulistas politsei mullu 31. oktoobri ennelõunal teenistusrelvast kahe noaga vehkinud paljajalu liikunud meest. Kiirabi toimetas mehe haiglasse, kus ta suri raskete vigastuste tõttu, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Väga kurb ja traagiline juhtum, mis peaks juhtima vajadusele ka politsei käitumise normatiivid uuesti läbi arutada," rääkis psühhiaater Jüri Ennet, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti viitega Pealinnale möödunud aasta novembris.

"Probleem on mitmekihiline, sest püstoli kasutamine rahvarohkes kohas ka politsei poolt peaks olema väga erandlik nähtus. Rikošetiga võib kuul tabada ka tavakodanikke."

Kui inimene on psüühiliselt haige või narkouimas, võiks Enneti hinnangul uurida ka teisi meetodeid tema rajalt maha võtmiseks.

"Politseil peaks olema vastav väljaõpe ja varustus, mis võimaldaks inimese tulistamata võitlusvõimetuks teha, näiteks spetsiaalsed nuiad. Mõtlema paneb see, et kui inimene vigastusse sureb, kas siis politsei tulistamisosavus ikka on tasemel," rääkis Ennet.

Rooda: noaga meest polnud vaja maha lasta>>

Politsei- ja piirivalveameti eriettevalmistuse juhtivinstruktor Hannes Haav ütles aprillis BNS-ile, et esimese hankelepinguga soetatud taserid koos moonaga on jõudnud kohale ning lähiajal saabuvad ka kabuurid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
mees, krimi, nuga, ühiskond, julgeolek, kohus, politsei, Vabaduse väljak, Eesti, Tallinn

Peamised teemad